Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezydent Chin jedzie do USA. Trzeci bankiet

0
Podziel się:

Hu Jintao będzie dopiero trzecim politykiem, którego prezydent Obama podejmie bankietem.

Prezydent Chin jedzie do USA. Trzeci bankiet
(ec.europa.eu)
bEUghYrV

Biały Dom ogłosił, że 19. stycznia prezydent Chin, Hu Jintao złoży w Waszyngotnie wizytę państwową.

_ - Wizyta prezydenta Hu podkreśli wagę rozwijającej się współpracy między USA a Chinami _ - podał Biały Dom w oficjalnym komunikacie, podkreślając, że kooperacja obu krajów dotyczy nie tylko kwestii dwustronnych, ale też regionalnych i globalnych.

Reuters przypomina, że jest dopiero trzecia oficjalna wizyta państwowa, połączona z wieczornym bankietem, której gospodarzami są prezydent Barack Obama i Pierwsza Dama.

bEUghYrX

Komunikat Białego Domu kładzie nacisk na _ przyjaźń obydwu krajów _, której wyrazem jest wizyta Hu. Poprzednie spotkania z Obamą w Białym Domu, o randze wizyty państwowej, połączone z oficjalnym bankietem, były udziałem liderów Meksyku i Indii.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/45/t116525.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nie;bedzie;wojny;handlowej;jest;postep,97,0,736865.html) Nie będzie wojny handlowej? Jest postęp Reprezentant administracji USA informuje o dobrych wynikach rozmów z Chinami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/105/t86633.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/chiny;zyskuja;dzieki;slabej;europie,104,0,736872.html) Chiny zyskują dzięki słabej Europie Pekin wykorzystuje zadłużenie krajów europejskich, by umocnić swoje wpływy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t87661.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/walesa;o;chinach;nawet;tam;komunizm;nie;moze;sie;udac,187,0,731067.html) Wałęsa o Chinach: Nawet tam komunizm nie może się udać _ Reżim zmięknie, tak jak kiedyś w Polsce _ - ocenia były prezydent.
bEUghYsy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)