Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezydent podpisał nowelę ustawy o zwrocie akcyzy za paliwo rolnicze

0
Podziel się:

W ustawie przewidziano, komu nie przysługuje zwrot oraz uwzględniono ostatnie rozporządzenia Komisji Europejskiej.

Prezydent podpisał nowelę ustawy o zwrocie akcyzy za paliwo rolnicze
(Reporter)

*Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej - poinformowała Kancelaria Prezydenta na stronie prezydent.pl. *

Sejm uchwalił rządowy projekt noweli 8 marca 2013 r., a senat przyjął ją bez poprawek. Nowelizacja wprowadza zmiany do ustawy z 10 marca 2006 r. Jej przepisy umożliwiają zwrot podatku akcyzowego w przypadku zmian oznaczeń kodów CN oleju napędowego (unijne kodowe oznaczenia). Zmiany takich kodów nastąpiły w 2012 r., kiedy w życie weszło rozporządzenie Komisji Europejskiej.

W ustawie przewidziano, że zwrot akcyzy nie przysługuje producentowi rolnemu będącemu spółką z.o.o., jeżeli ponad połowa kapitału zakładowego spółki ujawnionego w Krajowym Rejestrze Sądowym została utracona, w tym ponad 1/4 w okresie 12 miesięcy bezpośrednio poprzedzających dzień złożenia wniosku o zwrot akcyzy. Zgodnie z ustawą zwrot podatku będzie niemożliwy bez względu na formę spółki, jeżeli istnieją podstawy do ogłoszenia jej upadłości.

Po wejściu nowych przepisów, kopie faktur stanowiących dowód zakupu oleju napędowego nie będą już wymagały potwierdzenia za zgodność przez organy administracji publicznej, a tym samym nie powstanie obowiązek uiszczania opłaty skarbowej. Ustawa wejdzie w życie po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)