Notowania

bronisław komorowski
25.04.2013 10:51

Prezydent rozpoczął wizytę w regionie kujawsko-pomorskim

Prezydent będzie także gościem uniwersytetów w Toruniu i Bydgoszczy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(eecpoland.eu)

Od zwiedzania nowej siedziby Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych w Frydrychowie koło Torunia rozpoczęła się wizyta Bronisława Komorowskiego w Kujawsko-Pomorskiem. Prezydent będzie także gościem uniwersytetów w Toruniu i Bydgoszczy.

Nowe obiekty produkcyjne Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych (TZMO SA) zlokalizowane są w leżącym opodal Torunia Frydrychowie (gm. Kowalewo Pomorskie), na terenie podstrefy Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Prezydentowi pokazano pięć działów zakładu: _ Folii i laminatów _, _ Opakowań i recyklingu _, _ Wyrobów medycznych _, _ Wyrobów higienicznych _ i _ Opakowań medycznych _.

Grupa TZMO SA jest jedną z największych firm działających w Toruniu; w najnowszym rankingu 500 największych firm w Polsce, przygotowanym przez dziennik _ Rzeczpospolita _, została sklasyfikowana na 143. miejscu. Obecnie TZMO SA jest właścicielem 51 firm działających w 16 krajach i zatrudniających ponad 7400 osób. Grupa dostarcza wyroby higieniczne i opatrunkowe klientom w Europie, Azji i Afryce.

W Kowalewie zorganizowano także spotkanie Bronisława Komorowskiego z kujawsko-pomorskimi samorządowcami i parlamentarzystami

W Toruniu prezydent Komorowski dokona otwarcia Interdyscyplinarnego Centrum Nowoczesnych Technologii UMK. Centrum to zespół sześćdziesięciu nowoczesnych laboratoriów badawczych, wyposażonych z myślą o naukach ścisłych (fizyka, chemia, medycyna); powstało dzięki 50 mln zł wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Po obejrzeniu ICNT Bronisław Komorowski spotka się w uniwersyteckiej Bibliotece Głównej ze środowiskiem toruńskich astronomów. Ostatnim punktem wizyty głowy państwa w regionie kujawsko-pomorskim będzie Bydgoszcz, gdzie w gmachu _ Copernicanum _ Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego odbędzie się ceremonia wręczenia Bronisławowi Komorowskiemu doktoratu honoris causa tej uczelni.

Dla Anny Komorowskiej przygotowano odrębny program wizyty. Pani prezydentowa odwiedzi kompleks toruńskiego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego i bydgoskie Centrum Onkologii. W obu placówkach, podlegających samorządowi wojewódzkiemu, dokonano w ostatnim czasie dużych inwestycji z udziałem funduszy unijnych. W programie wizyty przewidziane jest też spotkanie ze słuchaczami działającego przy UMK Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Czytaj więcej w Money.pl
Ważne zmiany w zwrocie akcyzy za paliwo W ustawie przewidziano, komu nie przysługuje zwrot oraz uwzględniono ostatnie rozporządzenia Komisji Europejskiej.
Bronisław Komorowski Politykiem Roku 2012 - _ Serdecznie dziękuję za wręczenie mi Wiktora, który zachęca do dalszej pracy _ - powiedział prezydent.
Komorowski spotkał się z szefem MSZ Ukrainy Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się z szefem ukraińskiego MSZ Leonidem Kożarą, który w środę odwiedził Warszawę.
Tagi: bronisław komorowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz