Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezydent Syrii ogłasza amnestię

0
Podziel się:

Amnestia będzie dotyczyć zbrodni popełnionych od czasu wybuchu antyrządowych protestów, ale nie jest jasne, ilu więźniów obejmie akt łaski.

Prezydent Syrii ogłasza amnestię
(Roosewelt Pinheiro/Abr/CC/Wikipedia)

Prezydent Syrii Baszar el-Asad ogłosił powszechną amnestię dotyczącą zbrodni popełnionych od marca zeszłego roku, kiedy w kraju wybuchły antyrządowe protesty - podała państwowa agencja SANA.

Amnestia będzie dotyczyć _ zbrodni popełnionych w kontekście wydarzeń, które zaszły od 15 marca 2011 roku do 15 stycznia 2012 roku _ - podała agencja.

Nie jest jasne, ilu dokładnie więźniów obejmie ten akt łaski. Po wybuchu protestów władze syryjskie ogłaszały już amnestie, ale według opozycji syryjskiej w więzieniach nadal są tysiące ludzi.

Postulat wypuszczenia na wolność osób, które trafiły do więzień na skutek ostatnich wydarzeń w Syrii znalazł się w planie rozwiązania kryzysu w tym kraju, przygotowanym przez Ligę Arabską i przyjętym przez Damaszek.

Nabil el-Arabi, sekretarz generalny Ligi, która wysłała do Syrii swych obserwatorów, wyraził w sobotę głębokie zaniepokojenie rozwojem sytuacji w Syrii, grożącym - według niego - wojną domową z konsekwencjami dla krajów sąsiednich.

Antyreżimowe protesty, zainspirowane arabską wiosną, wybuchły w Syrii w marcu 2011 roku. Brutalne tłumienie protestów przez siły rządowe spowodowało, że Syria znalazła się w izolacji, a społeczność międzynarodowa nałożyła sankcje na Damaszek.

Władze syryjskie twierdzą, że około 2000 żołnierzy sił rządowych zostało zabitych przez _ uzbrojonych terrorystów _.

Więcej o sytuacji w Syrii czytaj w Money.pl
Pociskiem moździerzowym w dziennikarzy Pocisk moździerzowy uderzył w grupę korespondentów, którzy robili reportaż w Hims.
Dyktator zapewnia: Jestem jednym z was Baszar el-Asad z żoną i dwójką dzieci pojawił się na placu przed meczetem Umajjadów, gdzie zgromadzili się zwolennicy reżimu.
Rosja domaga się kontolowania powstańców Według ONZ od przybycia misji Ligii Arabskiej w Syrii zginęło około 400 osób.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)