Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prezydent
09.06.2006 14:19

Prezydent zaprasza rząd i twórców na spotkanie

Prezydent Lech Kaczyński zapowiada, że zorganizuje w Pałacu Prezydenckim spotkanie rządu ze środowiskami twórczymi w sprawie zapowiadanego obniżenia kosztów uzyskania. W spotkaniu ma wziąć udział premier Kazimierz Marcinkiewicz i minister finansów Zyta Gilowska.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Prezydent Lech Kaczyński zapowiada, że zorganizuje w Pałacu Prezydenckim spotkanie rządu ze środowiskami twórczymi w sprawie zapowiadanego obniżenia kosztów uzyskania. W spotkaniu ma wziąć udział premier Kazimierz Marcinkiewicz i minister finansów Zyta Gilowska. *

"Wyraziłem swoją opinię wczoraj, natomiast ponieważ szef rządu i premier Zyta Gilowska chcieliby spotkania ze środowiskami twórczymi tutaj w tym Pałacu, to ja oczywiście takie spotkanie zorganizuję" - zapowiada prezydent.

Rząd chce obniżenia w latach 2007-2008 kosztów uzysku dla twórców i naukowców z 50 proc. do 20 proc. i z 20 proc. do 10 proc. Stawki te zależą od typu umowy. 50 procentowe koszty uzysku przysługują w przypadku umów o przeniesienie majątkowych praw autorskich, a 20 proc. zwykłych umów o dzieło.

Środowiska twórcze oprotestowały rządowy projekt. Prezydent nazwał go wczoraj "wysoce ryzykownym".

Tagi: prezydent, podatki, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz