Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
23.08.2005 17:10

Prezydent zawetował ustawę o VAT za materiały budowlane

Prezydent nie podpisał ustawy o zwrocie podatku VAT za materiały budowlane. Aleksander Kwaśniewski wniósł o ponowne rozpatrzenie jej przez Sejm. Poinformował o tym szef gabinetu prezydenta Waldemar Dubaniowski.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wczoraj o zaakceptowanie ustawy zaapelowali do Aleksandra Kwaśniewskiego przedstawiciele branży budowlanej i organizacji pracodawców. Przeciwnego zdania było Ministerstwo Finansów, które twierdziło, że ustawa kosztowałaby budżet państwa w przyszłym roku od 4,5 do nawet 18 miliardów złotych.
1. maja ubiegłego roku, czyli w dniu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, stawka VAT na materiały budowlane wzrosła z 7 do 22 procent.
Ustawa "o zwrocie niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym" miała w intencji autorów złagodzić skutki podniesienia VAT-u na materiały budowlane. Przepisy miałyby zacząć obowiązywać 1. stycznia przyszłego roku, a zwrot VAT-u dotyczyłby okresu od 1. maja 2004 roku do 31. grudnia 2007 roku. Na mocy ustawy osobom fizycznym, które budują lub remontują mieszkanie, przysługiwałaby rekompensata za wzrost podatku VAT na materiały budowlane.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz