Notowania

Problemów Tesli ciąg dalszy. Firma prosi dostawców o zwrot części zapłaconych pieniędzy

Żeby utrzymać produkcję, spółka Elona Muska potrzebuje pieniędzy. Chce je wyciągnąć z kieszeni dostawców, których opłaca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mateo-MPA-Splash/EAST NEWS)
Firma Elona Muska nadal nie może wyjść na prostą.

O sprawie notatki rozesłanej do współpracujących z Teslą firm napisał "The Wall Street Journal". De facto spółka chce odzyskać od dostawców część pieniędzy, które im wcześniej zapłaciła. Pieniądze są jej potrzebne, żeby w końcu uzyskać rentowność.

Tesla pisze w notatce, że ten potencjalny zastrzyk gotówkowy jest dla niej kluczowy i opisuje go jako "inwestycję w długoterminowy wzrost" dla obu stron takiej inwestycji.

Sama Tesla nie komentuje tych doniesień. Nie wiadomo też, ilu dostawców otrzymało takie notatki.

Tajemnicą nie są natomiast problemy finansowe Tesli. Firma pokłada duże nadzieje w Modelu 3, pierwszym samochodzie tej marki dostępnym dla przeciętnego obywatela. Trwa rozpędzanie produkcji, ale nie idzie ono tak dobrze, jak było początkowo zakładane.

Zobacz też: Kup teraz, zapłać później. Nowa metoda wchodzi do Polski:

Jak pisaliśmy miesiąc temu, firma chce osiągnąć zdolność produkcyjną na poziomie 5 tysięcy sztuk na tydzień, ale na razie jest to około 3,5 tysiąca.

Tesla zapowiedziała wtedy, że zwolni cztery tysiące pracowników, bo uznała, że część z tych, którzy byli jej potrzebni we wcześniejszej fazie rozwoju, teraz potrzebna już nie jest.

Z kolei pod koniec czerwca, aby zachęcić swoich ludzi do bardziej wytężonej pracy, Elon Musk miał nie opuszczać fabryki we Fremont przez kilka dni i spać pod biurkiem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: tesla, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-07-2018

AnalitykElon Musk to amator, który chce rozwijać firmę w oparciu o akcje jeleni którzy je kupują. To jest typowe dla Żydów, którzy mają mas-media w swoich … Czytaj całość

24-07-2018

Romeo2018Niestety Panie Musk, musi Pan wiedzieć, że najlepszy samochód elektryczny jaki udało się do tej pory wyprodukować to trolejbus (sic!).

24-07-2018

kazikMuska okrzyknięto geniuszem, w wyciąganiu miliardowych dotacji od państwa.

Rozwiń komentarze (17)