Notowania

tesla
13-06-2018 (11:15)

Tesla zwolni cztery tysiące pracowników. Elon Musk chce w końcu wyjść nad kreskę

Dziewięć procent pracowników Tesli pożegna się z pracą. Firma podjęła taką decyzję, bo uznała, że pracownicy, którzy byli jej potrzebni we wcześniejszej fazie rozwoju, teraz są już niepotrzebni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK)
Szef Tesli walczy o rentowność firmy.

Tesla ma w tej chwili 46 tys. pracowników. Z pracą pożegna się około 4,1 tys. osób - podaje serwis CNBC. Z drugiej strony warto zaznaczyć, tylko od początku tego roku załoga spółki Elona Muska powiększyła się o 8 tysięcy pracowników.

Zobacz też pierwszy start rakiety Falcon Heavy

Jak wyjaśnił Musk w mailu do pracowników, "Tesla musi redukować koszty i zarabiać pieniądze". Zapewnił zarazem, że "zysk nie jest oczywiście tym, co nas motywuje". Całą treść listu opublikował też na Twitterze, pisząc, że to "trudna, ale niezbędna reorganizacja".

Redukcje mają nie wpłynąć negatywnie na tempo produkcji Modelu 3, pierwszego samochodu tej marki skierowanego do masowego odbiorcy. Firma chce osiągnąć zdolność produkcyjną na poziomie 5 tysięcy sztuk na tydzień, ale na razie jest to około 3,5 tysiąca.

Przy okazji restrukturyzacji Elon Musk stwierdził też, że oczekuje, że firma zacznie być rentowna w trzecim kwartale tego roku. Sceptyczni wobec tych słów są eksperci, którzy nie spodziewają się raczej tak szybkiego wyjścia nad kreskę.

Musk słynie ze specyficznego poczucia humoru, które wykorzystuje również przy mówieniu o swojej firmie. W prima aprilis zażartował na przykład, że Tesla zbankrutowała. Mimo że był to żart, to z organizacją i kwestiami finansowymi nie jest w firmie najlepiej. Media wyliczyły niedawno, że przy produkcji Modelu 3 firma marnuje 40 proc. zasobów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: tesla, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-06-2018

lucjanMożna lubić Muska lub nie, ale trzeba przyznać, że to on rozpoczął rewolucję w branży aut elektrycznych. Koncerty paliwowe go nienawidzą.

13-06-2018

JonaszPoczątek końca. Niewiele osób zachowa wiarę w biznes, którego celem NIE JEST zarabianie pieniędzy dla inwestorów. W filantropa można się bawić po … Czytaj całość

14-06-2018

KrzysieKJa cierpliwie czekam, kiedy ten hochsztapler, wydrwigrosz i naciągacz, jakim jest Musk, trafi za kraty.

Rozwiń komentarze (14)

Wybrane dla Ciebie