Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Produkcja aluminium rośnie. Kto wytwarza najwięcej?

0
Podziel się

Światowa produkcja aluminium w okresie od stycznia do kwietnia bieżącego roku wyniosła 15,317 mln ton. Jest to wzrost o 4,5 procent w porównaniu do analogicznego okresu 2012 roku.

Produkcja aluminium rośnie. Kto wytwarza najwięcej?
(Micropix/Dreamstime)
bDYmHhit

Światowa produkcja aluminium w okresie od stycznia do kwietnia bieżącego roku wyniosła 15,317 mln ton. Jest to wzrost o 4,5 procent w porównaniu do analogicznego okresu 2012 roku - poinformowała rosyjska agencja informacji gospodarczej Prime.

Jak podaje międzynarodowa organizacja International Aluminium Institute (IAI), rok temu w tym samym okresie wyprodukowano 14,663 mln ton aluminium.

W okresie od stycznia do kwietnia 2013 roku Chiny wyprodukowały 6,930 mln ton aluminium, kraje afrykańskie - 582 tys. ton, Ameryka Północna i Ameryka Południowa odpowiednio 1,399 mln ton i 684 tys. ton, kraje azjatyckie - 1,045 mln ton, Europa Zachodnia - 1,146 mln ton, Oceania - 689 tys. ton, a kraje Bliskiego Wschodu - 1,261 mln ton.

bDYmHhiv
Czytaj więcej w Money.pl
Głęboki kryzys w Chinach. Oto główne powody Chińscy producenci zabawek z zagłębia Delty Rzeki Perłowej przeżywają głęboki kryzys. To efekt wzrostu kosztów pracy, wysokiego kursu chińskiej waluty i coraz ostrzejszych przepisów ws. bezpieczeństwa.
Chiny pod ścianą. Rząd ujawnia prognozy Doradcy chińskiego rządu wskazali największe zagrożenia, stojące przed największą fabryką świata.
bDYmHhiW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)