Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Produkcja przemysłowa poniżej oczekiwań

0
Podziel się

Produkcja przemysłowa w kwietniu wzrosła o 9,9 proc. wobec oczekiwanych 11,3 procent.

Produkcja przemysłowa poniżej oczekiwań
(Nejron/Dreamstime)
bDIevLaZ

Produkcja przemysłowa spadła w kwietniu o 9,1 proc. wobec poprzedniego miesiąca, a w ujęciu rocznym wzrosła o 9,9 proc. wobec wzrostu o 12,5 proc. (po korekcie) w marcu , podał Główny Urząd Statystyczny.

_ Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym produkcja sprzedana przemysłu ukształtowała się na poziomie o 8,8 proc. wyższym niż w analogicznym miesiącu ub. roku i była o 2,1 proc. niższa w porównaniu z marcem bieżącego roku _ - głosi komunikat.* *

Produkcja budowlano-montażowa wzrosła w tym okresie o 18,0 proc. miesiąc do miesiąca, ale spadła o 6,1 proc. w ujęciu rocznym. W marcu jej spadek wyniósł 10,9 proc. w ujęciu rocznym (po korekcie).

bDIevLbb

_ W stosunku do kwietnia ub. roku wzrost produkcji sprzedanej odnotowano w 23 (spośród 34) działach przemysłu m.in. w produkcji komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych - o 56,4 proc., urządzeń elektrycznych - o 43,9 proc., metali - o 32,9 proc., koksu i produktów rafinacji ropy naftowej - o 19,3 proc., chemikaliów i wyrobów chemicznych - o 18,1 proc., wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych - o 17,9 proc. oraz wyrobów z pozostałych mineralnych surowców niemetalicznych - o 14,4 proc. _ - czytamy dalej w komunikacie.

Spadek produkcji sprzedanej przemysłu, w porównaniu z kwietniem ub. roku wystąpił w 11 działach m.in. w produkcji pozostałego sprzętu transportowego - o 26,7 proc., mebli - o 15,2 proc., napojów - o 11,1 proc. oraz maszyn i urządzeń - o 10,3 procent.

Dziesięciu ekonomistów, uwzględnionych w ankiecie, przewidywało, że produkcja przemysłowa w kwietniu wzrosła o 11,3 proc. w ujęciu rocznym. Ich oczekiwania były dość rozbieżne i wahały się od 9,1 proc. do 14,1 proc., przy średniej na poziomie 11,29 procent.

bDIevLbC
Źródło:
KOMENTARZE
(0)