Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Produkcja samochodów w sierpniu gwałtownie w dół

0
Podziel się:

Polskie fabryki w sierpniu 2014 roku wyprodukowały 22 tysiące 68 samochodów osobowych i dostawczych, o 60,95 procent mniej w stosunku do lipca.

Produkcja samochodów w sierpniu gwałtownie w dół
(materiały prasowe Fiat)

Polskie fabryki w sierpniu 2014 roku wyprodukowały 22 tysiące 68 samochodów osobowych i dostawczych, o 60,95 procent mniej w stosunku do lipca i o 36,93 procent mniej w stosunku do sierpnia 2013 roku - podał instytut Samar.

Łączna produkcja w 2014 roku wyniosła 394 tysiące 624 auta, o 0,77 procent więcej niż rok wcześniej.

_ - Krajowi producenci samochodów osobowych i dostawczych korzystali w sierpniu z okresu tradycyjnych letnich przerw urlopowych. Przerwa urlopowa w fabryce Opla rozpoczęła się pod koniec lipca i trwała do połowy sierpnia, w Fiacie od 4 sierpnia do 17 sierpnia, w fabryce Volkswagen od 4 do 24 sierpnia _ - napisano w komentarzu do danych.

_ - Przerwy te zaowocowały, jak co roku, spadkiem produkcji w porównaniu do poprzedniego miesiąca. W tym roku jednak spadek odnotowano również wobec rezultatów uzyskanych w sierpniu ubiegłego roku. Wyniki skumulowane co prawda nadal są wyższe niż w 2013 roku, ale różnica na korzyść tegorocznej produkcji jest już bardzo niewielka _ - dodali autorzy opracowania.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)