Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Produkcja zboża. Rosjanie zwiększyli eksport o 17 proc.

0
Podziel się

W porównaniu do czerwca tego roku lipcowy eksport wzrósł ponad czterokrotnie.

Produkcja zboża. Rosjanie zwiększyli eksport o 17 proc.
(Nachiel/cc/wikipedia)
bEqtEHNN

W lipcu Rosja eksportowała 2,396 mln ton zboża. Jest to wzrost o 17 proc. w porównaniu do tego samego okresu 2012 roku - podała rosyjska agencja informacji gospodarczej Prime.

W lipcu Rosja rozpoczęła nowy sezon rolniczy, w którym eksport zboża wzrósł o 17 proc. w porównaniu do lipca ub.r. W porównaniu do czerwca tego roku lipcowy eksport wzrósł ponad czterokrotnie. Jak podaje agencja ProZerno, w lipcu br. Rosja eksportowała 1,905 mln ton pszenicy, 450 tys. ton jęczmienia, 39 tys. ton kukurydzy i 3 tys. ton żyta.

Prognozuje się, że w sierpniu eksport rosyjskiego zboża będzie podobny do ubiegłorocznych wyników. W ostatnim miesiącu lata 2012 roku za granicę zostało wysłano 2,74 mln ton zboża (nie licząc kultur strączkowych).

bEqtEHNP

Z danych rosyjskiego Ministerstwa Rolnictwa wynika, że w ubiegłym sezonie Rosjanie wyeksportowali 15,7 mln ton zboża. W rekordowym 2011 roku było to 27,2 mln ton. Resort prognozuje, że w tym roku rosyjski eksport zbóż wyniesie 20 mln ton.

Czytaj więcej w Money.pl
Ceny zbóż drastycznie spadają. Jest apel _ Sztuczne obniżanie cen oferowanych za zboża przez małe podmioty skupowe działąjące lokalnie powoduje ogólnokrajowe zamieszanie _ - twierdzi Joanna Leśniewska z Krajowej Federacji Producentów Zbóż.
Nieurodzaj pomoże im więcej eksportować Eksperci tłumaczą, że odnowienie konkurencyjności rosyjskiej pszenicy jest związane ze spadkiem cen wewnętrznych na tle stabilnych cen eksportowych na pszenicę europejską.
Zboże będzie tańsze niż w przed rokiem? Według Izby Zbożowo-Paszowej skup ziarna jęczmienia przez wytwórnie pasz na początku trzeciej dekady lipca był niewielki, ceny ziarna spadały.
bEqtEHOq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)