Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Andrzej Zwoliński
|

Prof. Leszek Balcerowicz mówi o najgorszym wyborczym scenariuszu dla Polski

0
Podziel się:

- Kiedy wreszcie Polacy się zbuntują i powiedzą koniec blagierom w polityce? - grzmi były premier.

Prof. Leszek Balcerowicz mówi o najgorszym wyborczym scenariuszu dla Polski
(Michal Dyjuk/REPORTER)

Polacy powinni się wreszcie zbuntować i powiedzieć dość hochsztaplerom i blagierom polskiej polityki. Jego zdaniem najgorszym scenariuszem dla Polski byłaby sytuacja, kiedy to opozycja zdobyłaby większość w parlamencie i jednocześnie wygrała wybory prezydenckie. Nie pozostawiając suchej nitki na kandydatach, którzy obiecują wyborcom pomoc budżetową, ulgi podatkowe czy też obniżenie wieku emerytalnego, ujawnia na kogo zagłosuje.

Zdaniem byłego premiera, ministra finansów i szefa NBP, Polska musi sobie poradzić z barierami paraliżującymi rozwój. Wśród nich wskazuje najniższą stopę inwestycji prywatnych w naszym regionie Europy i psucie prawa "biegunką legislacyjną".
Materiał powstał podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2015
[

]( http://www.money.pl/sekcja/vii-europejski-kongres-gospodarczy/ )

Profesor przyznaje też, że ostrożniej niż w przeszłości podchodzi do kwestii ewentualnego wejścia Polski do strefy euro.

_ _

_ - Euro jest dobre dla krajów, które mają dobrą politykę gospodarczą jak na przykład Niemcy, a złe dla takich krajów jak Grecja. Polska pod tym względem pozostaje gdzieś po środku - _wyjaśnia.

Nie jest zwolennikiem obniżenia VAT, jego zdaniem lepiej zmniejszyć podatek dochodowy.

Bardzo krytycznie podchodzi też do pomysłu Brukseli na utworzenie Europejskiego Funduszu Inwestycji Strategicznych. - Inwestycje publiczne nie zastąpią inwestycji prywatnych. To propaganda - ocenia.

Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress) w Katowicach to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem sześciu tysięcy gości z Polski, Europy, świata. W blisko 100 sesjach bierze co roku udział kilkuset panelistów, komisarze unijni, premierzy i przedstawiciele rządów państw europejskich, prezesi największych firm, naukowcy i decydenci, mający realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne. Program bogaty jest w sesje tematyczne dedykowane poszczególnym sektorom gospodarki i życia publicznego.

Portal Money.pl będzie relacjonować to wydarzenie. Na naszych stronach nie zabraknie sprawozdań z najważniejszych debat oraz wywiadów z uczestnikami konferencji.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)