Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prof. Oręziak: gospodarka USA zależna od realizacji obietnic Trumpa

4
Podziel się:

Jak będzie się zachowywała gospodarka USA i światowa, zależeć będzie od realizacji obietnic Donalda Trumpa, w szczególności, czy uda mu się zablokować umowy o wolnym handlu - uważa prof. Leokadia Oręziak.

Prof. Oręziak: gospodarka USA zależna od realizacji obietnic Trumpa
(Bartosz Krupa/Eastnews)
bESDelfV

- Jeżeli uda mu się zastopować umowy o wolnym handlu, może mu się udać powstrzymać globalizację, a pamiętajmy, że właśnie ona przyczyniła się do tak dużych nierówności społecznych, które de facto wyniosły go na fotel prezydenta - mówi profesor SGH.

Oręziak obawia się, że republikanie w Kongresie mogą ten pomysł zastopować. W jej ocenie byłoby to ze szkodą dla świata i Polski. - Gdyby te umowy nie weszły w życie, to miałoby bardzo duże, pozytywne znaczenie dla naszego kraju, bo dawałoby szansę na rozwój nie tylko garstki najbogatszych państw, ale również mniejszych, takich jak nasz - podkreśla.

Według profesor "po szoku" wyborczym przyjdzie normalizacja, "więc jeśli chodzi np. o kurs złotego to tak bardzo nie ucierpimy.

bESDelfX
bESDelgy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(4)
pytam
5 lata temu
i co z tego macie
aaa774
5 lata temu
Dajcie już spokój z tą prl-owską Profesoressą ;-) co jak co, ale o ekonomii ma ona blade pojęcie, mimo stopni i tytułów. Tutaj wygaduje jeszcze większe bzdury niż a propos funduszy inwestycyjnych.
Bubu
5 lata temu
na jakiej podstawie takie bzdury plecie pani profesor? To co wprowadzamy cła i blokujemy rynki? właśnie wielkie kraje mogą z powodzeniem funkcjonować w warunkach izolacji. Małe kraje nie są w stanie.
bESDelgz
płacę i wymag...
5 lata temu
Toż nawet dzieci wiedzą, że Trampowi lobby przemysłowe kasę sypało a Clinton Wall Street.