Notowania

wybory 2011
09.10.2011 22:20

Prof. Marian Noga dla Money.pl: Czas na radykalne reformy

Rząd PO-PSL ma teraz wszystko, co potrzebne, by szybko przeprowadzić reformę finansów publicznych - uważa znany ekonomista.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

- _ Reakcja rynków na wynik wyborów może być tylko bardzo pozytywna _ - podkreśla prof. Marian Noga, były członek Rady Polityki Pieniężnej w rozmowie z Money.pl.

Według ekonomisty wstępne wyniki wyborów oznaczają dla inwestorów to, że Platforma Obywatelska najprawdopodobniej pozostanie w koalicji z PSL, a to wskazuje na brak radykalnej zmiany polityki rządu czy przetasowań personalnych nie tylko w rządzie, ale również w spółkach Skarbu Państwa.

Dodaje jednak, że kolejne cztery lata nie mogą minąć rządowi na unikaniu poważnych reform finansów publicznych. - _ Jeżeli nowy rząd nie weźmie się za oszczędności i skupi się na nicnierobieniu, to kolejne wybory już z pewnością przegra _ - nie ma wątpliwości prof. Noga.

- _ Nie ma już miejsca na wykonywanie tylko niewielkich uników, by uchronić Polskę przed kryzysem. Taka polityka to już zdecydowanie za mało _- uważa. Tym bardziej, że rząd PO-PSL ma teraz wszystko co potrzeba, by przeprowadzić reformę finansów publicznych. Chodzi tu jego zdaniem nie tylko o większość w parlamencie, ale i poparcie prezydenta.

Według niego najbardziej prawdopodobne jest pozostanie PO w koalicji z PSL. Jeżeli to nie da jej większości w parlamencie, to rozmowy w pierwszej kolejności będą prowadzone z SLD, a dopiero potem z Ruchem Palikota. - _ Bierze się to stąd, że Janusz Palikot jako wicepremier żądałby zapewne dla siebie resortów gospodarczych, a na to PO się raczej nie zgodzi _ - uważa prof. Noga.

Czytaj więcej na temat wyborów w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/163/t148899.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/glowa;napieralskiego;spadnie,18,0,932626.html) Głowa Napieralskiego spadnie Dr Jarosław Flis komentuje wyniki wyborów. Mówi dlaczego SLD może pęknąć.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/105/t160617.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/palikot;trzeci;i;liczy;na;wiecej;nasi;wyborcy;lubia;dlugo;spac,34,0,932642.html) Palikot: Nasi wyborcy lubią długo spać Według sondażu exit poll, Ruch Palikota wejdzie do Sejmu z poparciem 10,1 procent.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/18/t160786.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sld;wielkim;przegranym;wyborow;napieralski;czekam;na;dane;pkw,20,0,932628.html) SLD wielkim przegranym wyborów. Napieralski: Czekam na dane PKW Lider Sojuszu przyznał, że tegoroczne wybory były najtrudniejszymi od wielu lat.
Tagi: wybory 2011, janusz palikot, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz