Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kraj
24.11.2016 12:14

Prezydent: obecnej władzy zależy na podniesieniu poziomu życia Polaków

Andrzej Duda zaznaczył, że rządowi zależy, by w szczególności młodzi ludzie dostrzegali szanse dla swego rozwoju w Polsce, a nie poza granicami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KAROLINA MISZTAL/REPORTER)

Rządowi, większości parlamentarnej i mnie jako prezydentowi najbardziej zależy, aby podnieść przeciętny poziom życia Polaków - powiedział prezydent Andrzej Duda w czwartek w Płocku na 28. Krajowym Zjeździe Delegatów NSZZ "Solidarność".

28. Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ "Solidarność", będący najwyższą władzą związku, obraduje w hali widowisko-sportowej Orlen Arena. Delegaci Solidarności omówią m.in. dotychczasową realizację "Umowy programowej" z prezydentem oraz deklaracji wyborczych PiS z 2015 r.

Prezydent podkreślił, że elementem tej umowy było obniżenie wieku emerytalnego, co nastąpiło wraz z uchwaleniem w ubiegłym tygodniu ustawy przywracającej poprzedni wiek emerytalny - 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn. Jak zauważył, nie jest to jedyne zrealizowane zobowiązanie zawarte w porozumieniu z Solidarnością. Wymienił w tym kontekście Program 500+, program darmowych leków dla seniorów, a także przygotowywany przez rząd program Mieszkanie Plus.

Andrzej Duda zaznaczył, że rządowi zależy, by w szczególności młodzi ludzie dostrzegali szanse dla swego rozwoju w Polsce, a nie poza granicami. - To wszystko, na czym zarówno rządowi premier Beaty Szydło, jak i obecnej większości parlamentarnej, jak i mnie prezydentowi Rzeczpospolitej zależy najbardziej: aby podnieść przeciętny poziom życia naszych rodaków, żeby młodzi ludzi w Polsce przestali mówić, że tu nie ma dla nich szansy i w związku z tym muszą wyjeżdżać zagranicę - podkreślił.

Wyraził nadzieję, że dialog społeczny, który ma fundamentalne znaczenie dla państwa, będzie kontynuowany i rozwijany, podobnie jak realizacja zapowiedzi rządu Beaty Szydło, zgodnych z programem PiS.

- Wierzę w związku z tym głęboko, że w naszym kraju będą zachodzić nadal dobre, prospołeczne, propaństwowe, propracownicze zmiany. Takie zmiany, które my nazywamy dobrą zmianą. Wierzę w to, że będą to zmiany mądre, które w efekcie będą prowadziły do wzrostu zamożności polskiego społeczeństwa, które będą także prowadziły do wzrostu znaczenia naszego kraju na arenie międzynarodowej, do tego, że nasze zdanie na tej arenie także będzie się liczyło, w tym znaczeniu, że będzie ono uwzględniane" - podkreślił prezydent. - Wierzę głęboko w to, że te dobre zmiany uda nam się wspólnie przeprowadzić - dodał Andrzej Duda.

Podziękował też Solidarności za dbanie o prawa praca pracowników; podkreślił, że tym samym dba ona o godność Polski. - Bo pracownicy właśnie stanowią większość naszych obywateli - wskazał prezydent.

Gośćmi w pierwszym z zaplanowanych dwóch dni obrad są prezydent, a także premier Beata Szydło. Podczas czwartkowej inauguracji Duda wręczył najbardziej zasłużonym członkom "S" odznaczenia państwowe: Złote Krzyże Zasługi oraz Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski.

Tagi: kraj, praca, związki, prezydent, społeczeństwo, pap, Andrzej Duda, solidarność, krótka2, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-06-2017

pisssOFFSłyszę brak kontaktu z rzeczywistością, straszne

19-06-2017

emeryt58Prezydent: obecnej władzy zależy na podniesieniu poziomu życia kleru i elit pisu

26-11-2016

zbyszekW naszym kraju dobrze żyje się obecnie tylko misiewiczom.

Rozwiń komentarze (21)