Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|

Kontrolerzy sprawdzą program "Rodzina 500+". NIK zaplanował działania w 2018 roku

115
Podziel się:

"Rodzina 500+" pod okiem kontrolerów. Sztandarowemu pomysłowi PiS przyjrzą się pracownicy Najwyższej Izby Kontroli. Sprawdzą, jak urzędnicy sprawdzali wnioski i dokonywali wypłat. Do tego NIK sprawdzi, czy pieniądze z programu zostały dobrze wydane.

Program 500+ w 2018 roku skończy dwa lata funkcjonowania
Program 500+ w 2018 roku skończy dwa lata funkcjonowania
bEKXYzUB

"Rodzina 500+" pod okiem kontrolerów. Sztandarowemu pomysłowi PiS przyjrzą się pracownicy Najwyższej Izby Kontroli. Przyjrzą się, jak urzędnicy sprawdzali wnioski i dokonywali wypłat. Do tego NIK sprawdzi, czy pieniądze z programu zostały dobrze wydane.

- W 2018 roku miną dwa lata od czasu rozpoczęcia wypłaty świadczeń w ramach "Rodzina 500+". Chcemy zbadać, czy środki z programu są właściwie rozdzielane i czy rzeczywiście otrzymują je wszyscy, których program obejmuje - tłumaczy w korepondencji z money.pl biuro prasowe Najwyższej Izby Kontroli.

Sprawdzenie "Rodziny 500+" znalazło się w rocznych planach Izby. W sumie Najwyższa Izby Kontroli wykona 110 kontroli. Jedną z nich będzie właśnie przegląda sztandarowego programu Prawa i Sprawiedliwości.

bEKXYzUD

- Głównym celem kontroli będzie ocena, czy środki przeznaczone na funkcjonowanie programu zostały wykorzystane przez gminy zgodnie z przeznaczeniem. Do tego kontrolerzy sprawdzą, czy gminy prawidłowo realizowały wnioski i terminowo realizowały wypłaty - tłumacza money.pl przedstawiciele NIK.

Z informacji money.pl wynika, że kontrole rozpoczną się pod koniec tego roku. Wyniki najpewniej poznamy dopiero na początku przyszłego roku.

Zobacz także: Zobacz także: Rok programu Rodzina 500+. Jakie zmiany nas czekają?

W tej chwili NIK planuje kontrolować 30 podmiotów – urzędy marszałkowskie, urzędy miast i gmin oraz ośrodki pomocy społecznej. Izba nie odpowiedziała na pytanie, czy po dokumenty uda się również do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

bEKXYzUJ

Zaznacza jednak, że lista podmiotów może być aktualizowana. Ostateczna będzie znana dopiero w momencie oficjalnego rozpoczęcia kontroli.

bEKXYzVe
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(115)
Agnieszka
4 lata temu
Ja walczę od tamtego roku. Teraz mam złożone już 28 sierpnia i nawet nie mam decyzji... Świadczenia zostały mi wypłacone tylko dwa razy
Malwa
4 lata temu
Rozeznajcie sie w zasilkach w cywilizowanych krajach ue..
Jan s.
4 lata temu
Niedawno system zaczął działać A już nakradli
bEKXYzVf
sop
4 lata temu
KONTROLOWAĆ CZY ŻYJĄ ZA PIENIĄDZE DZIECI!
ALA
4 lata temu
kto z takim niepoważnym pomysłem wyskoczył żeby dawać kasę bogatym i pijakom ,pomagać oczywiście należy ale takim rodzinom gdzie niema ojca albo matki i wiadomo że dzieci nie mogą chodzić głodne a dawać komuś kasę żeby tylko było poparcie w sondażach to jest wstyd NIGDY WIĘCEJ NA WYBORY bo niema na kogo zagłosować,ŻENADA.
...
Następna strona