Notowania

atom w iranie
23.09.2013 19:01

Program nuklearny Iranu. Jest szansa na jego likwidację?

Sekretarz stanu USA John Kerry weźmie udział w spotkaniu szefa MSZ Iranu Mohammada Dżawada Zarifa i przedstawicieli pięciu stałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ i Niemiec.

Podziel się
Dodaj komentarz
(United States Department of State)

Sekretarz stanu USA John Kerry weźmie udział w spotkaniu szefa MSZ Iranu Mohammada Dżawada Zarifa i przedstawicieli pięciu stałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ i Niemiec - powiadomił przedstawiciel amerykańskich władz. Do spotkania dojdzie jeszcze w tym tygodniu.

O spotkaniu przedstawicieli grupy 5+1 (USA, Rosja, Chiny, Wielka Brytania, Francja i Niemcy) i Iranu, którzy mają rozmawiać na temat kontrowersyjnego irańskiego programu nuklearnego, poinformowała wcześniej szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton.

Pani Ashton rozmawiała tego dnia w Nowym Jorku z ministrem Zarifem. _ - Rozmawialiśmy o wielu ważnych kwestiach dotyczących zwłaszcza spraw nuklearnych _ - powiedziała dziennikarzom Ashton. _ - Mieliśmy dobre i konstruktywne rozmowy _ - dodała.

W Nowym Jorku trwa 68. sesja Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych.

Czytaj więcej w Money.pl
"Polska mogłaby wysłać inspektorów do Syrii" Radosław Sikorski zadeklarował sekretarzowi stanu USA, że Polska mogłaby pomóc w sprawie rozbrojenia arsenału broni chemicznej w Syrii.
Nadzwyczajne spotkanie ONZ. Planują... Wysłannicy państw stałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ spotkają się w Nowym Jorku, by omówić plan objęcia arsenału chemicznego Syrii międzynarodową kontrolą.
Iran ostro o swoim programie atomowym Ostatnia runda negocjacji nuklearnych Iranu z sześcioma mocarstwami odbyła się w maju, ale tak jak w przypadku wcześniejszych rozmów nie doszło do przełomu.
Tagi: atom w iranie, iran, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz