Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prokuratura puszcza wolno zatrzymanych urzędników KNF. Nie ma wniosków o areszt

422
Podziel się

Szczecińska prokuratura postanowiła zwolnić byłego szefa KNF Andrzeja Jakubiaka i pozostałych sześcioro zatrzymanych urzędników. Nie będzie wniosków o areszt.

Prokurator krajowy Bogdan Święczkowski i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro
Prokurator krajowy Bogdan Święczkowski i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (PAP/Tomasz Gzell)
bDzejOKZ

- Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec pięciu podejrzanych osób środków zapobiegawczych - powiedział w piątek wieczorem Marcin Lorenc, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Szczecinie. Wiadomo, że w tej grupie jest były szef KNF Andrzej Jakubiak i były wiceszef KNF Wojciech Kwaśniak.

- Nie będzie wniosków aresztowych w stosunku do nikogo - zaznaczył.

Jak wyjaśnił, wspomniane środki to zakaz kontaktowania się z innymi podejrzanymi, poręczenia majątkowe i dozory policyjne. - Natomiast wobec pozostałych dwóch osób decyzja zapadnie w późnych godzinach wieczornych, po dokończeniu wszystkich czynności - dodał.

bDzejOLb

Lorenc wyjaśnił, że wysokość poręczeń majątkowych sięgających 200 tys. zł jest "dostosowana do sytuacji materialnej podejrzanych i charakteru zarzucanych im czynów".

O zwolnieniu urzędników KNF jako pierwszy poinformował na Twitterze dziennikarz śledczy "Gazety Wyborczej" Wojciech Czuchnowski. Według jego relacji szczecińscy prokuratorzy mieli przyznać, że polecenie zatrzymania dostali "z góry".

bDzejOLh

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w czwartek byłego przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego Andrzeja Jakubiaka i sześciu podległych mu urzędników.

Na liście jest Wojciech Kwaśniak, który kilka lat temu został brutalnie pobity na terenie swojej posesji. Zarzuty w tej sprawie usłyszały osoby związane ze SKOK Wołomin.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDzejOLC
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(422)
Pan Prezes
2 lata temu
Pokazówka dla ciemnego luda odbębniona. Można wypuszczać.
Miron
2 lata temu
Fuj brzydzę się Pisem
henryk
2 lata temu
To znaczy że Swięczkowski się pomylił że to jest właściwa afera KNF ?
bDzejOLD
Ciekawski
2 lata temu
A dlaczego nie aresztowali senatora Biereckiego. Przeciez to on stoi za aferą ???
Komentator
2 lata temu
Ironia losu. Aresztowali goscia ktory scigla afere skok a nie ludzi ktorzy stojazataafera czyli biereckiego i Kaczyńskiego.
...
Następna strona