Notowania

knf
07-12-2018 (19:13)

Prokuratura puszcza wolno zatrzymanych urzędników KNF. Nie ma wniosków o areszt

Szczecińska prokuratura postanowiła zwolnić byłego szefa KNF Andrzeja Jakubiaka i pozostałych sześcioro zatrzymanych urzędników. Nie będzie wniosków o areszt.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)
Prokurator krajowy Bogdan Święczkowski i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro

- Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec pięciu podejrzanych osób środków zapobiegawczych - powiedział w piątek wieczorem Marcin Lorenc, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Szczecinie. Wiadomo, że w tej grupie jest były szef KNF Andrzej Jakubiak i były wiceszef KNF Wojciech Kwaśniak.

- Nie będzie wniosków aresztowych w stosunku do nikogo - zaznaczył.

Jak wyjaśnił, wspomniane środki to zakaz kontaktowania się z innymi podejrzanymi, poręczenia majątkowe i dozory policyjne. - Natomiast wobec pozostałych dwóch osób decyzja zapadnie w późnych godzinach wieczornych, po dokończeniu wszystkich czynności - dodał.

Lorenc wyjaśnił, że wysokość poręczeń majątkowych sięgających 200 tys. zł jest "dostosowana do sytuacji materialnej podejrzanych i charakteru zarzucanych im czynów".

O zwolnieniu urzędników KNF jako pierwszy poinformował na Twitterze dziennikarz śledczy "Gazety Wyborczej" Wojciech Czuchnowski. Według jego relacji szczecińscy prokuratorzy mieli przyznać, że polecenie zatrzymania dostali "z góry".

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w czwartek byłego przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego Andrzeja Jakubiaka i sześciu podległych mu urzędników.

Na liście jest Wojciech Kwaśniak, który kilka lat temu został brutalnie pobity na terenie swojej posesji. Zarzuty w tej sprawie usłyszały osoby związane ze SKOK Wołomin.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: knf, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-12-2018

Pan PrezesPokazówka dla ciemnego luda odbębniona. Można wypuszczać.

07-12-2018

MironFuj brzydzę się Pisem

07-12-2018

henrykTo znaczy że Swięczkowski się pomylił że to jest właściwa afera KNF ?

Rozwiń komentarze (422)