Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Bereźnicki
|

Prokuratura puszcza wolno zatrzymanych urzędników KNF. Nie ma wniosków o areszt

422
Podziel się:

Szczecińska prokuratura postanowiła zwolnić byłego szefa KNF Andrzeja Jakubiaka i pozostałych sześcioro zatrzymanych urzędników. Nie będzie wniosków o areszt.

Prokurator krajowy Bogdan Święczkowski i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro
Prokurator krajowy Bogdan Święczkowski i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (PAP/Tomasz Gzell)

- Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec pięciu podejrzanych osób środków zapobiegawczych - powiedział w piątek wieczorem Marcin Lorenc, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Szczecinie. Wiadomo, że w tej grupie jest były szef KNF Andrzej Jakubiak i były wiceszef KNF Wojciech Kwaśniak.

- Nie będzie wniosków aresztowych w stosunku do nikogo - zaznaczył.

Jak wyjaśnił, wspomniane środki to zakaz kontaktowania się z innymi podejrzanymi, poręczenia majątkowe i dozory policyjne. - Natomiast wobec pozostałych dwóch osób decyzja zapadnie w późnych godzinach wieczornych, po dokończeniu wszystkich czynności - dodał.

Lorenc wyjaśnił, że wysokość poręczeń majątkowych sięgających 200 tys. zł jest "dostosowana do sytuacji materialnej podejrzanych i charakteru zarzucanych im czynów".

O zwolnieniu urzędników KNF jako pierwszy poinformował na Twitterze dziennikarz śledczy "Gazety Wyborczej" Wojciech Czuchnowski. Według jego relacji szczecińscy prokuratorzy mieli przyznać, że polecenie zatrzymania dostali "z góry".

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w czwartek byłego przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego Andrzeja Jakubiaka i sześciu podległych mu urzędników.

Na liście jest Wojciech Kwaśniak, który kilka lat temu został brutalnie pobity na terenie swojej posesji. Zarzuty w tej sprawie usłyszały osoby związane ze SKOK Wołomin.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(422)
lp
5 lata temu
metoda powielona ,orginału brak
PJB
5 lata temu
Ciekawe dlaczego przy getback PROKURATURA działa tak opieszale. Bankrut getback dosłał zgodę KNF na wejście na GPW gdzie nigdy nie powinien trafić. Nikt nie sprawdza tej decyzji? Deloitte dał pozytywną opinię audytora, nikt nie sprawdza czy zgodnie z przepisami a wprowadził 10tys polskich inwestorów w błąd. Abris od początku działał przez fundusz z Luksemburga, celowo, bo wiedział co się kroi? Banki, biura maklerskie sprzedawały obligacje bankruta jako bezpieczne inwestycje, czy na pewno nie wiedziały co się kroi, a może przymykały oko aby drogo sprzedać pakiety wierzytelności? Dlaczego tego nie sprawdza " wspaniała" prokuratura, strata polskich inwestorów to 3 miliardy złotych !!!!
chłop
5 lata temu
Nic nie mają a zatrzymują o świcie jak poważnych przestępców, to wielkie świństwo.
Batman1234567...
5 lata temu
Niech się za siebie wezmą oni w te skoki umoczeni są a tu kozłów ofiarnych szukają nowa władza osadzi i to nie na pokaz tylko fakty i złodzieja Rydzyka ukamienować 🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮👏👏👏👏👏👏👏👻👻👻🙈
lkpo
5 lata temu
Piekna zaslona dymna gdy w tle sa artykuly o przewinieniach M.Ch. z nadania PiS. Ale cyzms trzeba ludzi oglupic. Ciekawe dlaczego tworca skoków oraz cała Krajowa SKOK nadzorujaca skok wołomin do czasu oddania juz upadajacego dla KNF nie została aresztowana.
...
Następna strona