Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Niepełnosprawni nie przerwą protestu. "Rząd nas nie słucha"

Niepełnosprawni nie przerwą protestu. "Rząd nas nie słucha"

"Nie płaćcie tego podatku. Protestujcie" - apelowali protestujący. Fot. Andrzej Kulpita
"Nie płaćcie tego podatku. Protestujcie" - apelowali protestujący.

To nie koniec protestu w Sejmie. Niepełnosprawni i ich opiekunowie, którzy walczą już 28 dzień zaapelowali, aby nie zgadzać się na daninę solidarnościowy. "Nie płaćcie tego podatku. Protestujcie".

Niepełnosprawni i ich opiekunowie nie dostaną 500 zł dodatku bezpośredniego. Ten postulat nie został zrealizowany. Jak przekonywali po wspólnej konferencji minister Rafalskiej i Czerwińskiej, rząd ich nie słucha.

Zapowiedzieli, że nie przerwą protestu, bowiem propozycje rządu nie są odpowiedzią na ich prośby. Więcej o propozycjach rządowych znajdziesz tutaj.

"Wiem, że na drugim biegunie są zwykli ludzie, którzy mówią: dajcie im, do cholery, te pieniądze! Jesteście?" - PRZECZYTAJ NASZ KOMENTARZ

"Nie budujmy systemu od tyłu". "Pieniądze trafią do funduszy, organizacji, a nie do niepełnosprawnych i ich opiekunów" - przekonywali protestujący. Jak dodali, rząd ich nie słucha. Zaapelowali, aby nie zgadzać się na "daninę publiczną".

Polacy nie chcą płacić "daniny solidarnościowej":

 

 

Przypomnijmy, że protestujący oczekiwali realizacji dwóch postulatów. Domagają się dodatku rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych, niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia, który nie będzie wliczany do dochodu osoby niepełnosprawnej. Postulują też o zrównanie renty socjalnej z najniższą rentą z ZUS z tytułu całkowitej niezdolności do pracy.

 

 

Minister Rodziny, Elżbieta Rafalska proszona o skomentowanie tej sytuacji podczas konferencji prasowej odpowiedziała, że propozycje wybiegają daleko poza to, co wnosiły osoby protestujące w Sejmie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także
Polecane galerie
Maciej
2018-05-17 20:30
Niech nie obiecują, że pomogą, to i ludzie nie będą się potem domagać zrealizowania tych obietnic.
Chcieliby, by na nich głosować, ale kiedy przychodzi co do czego, to tylko udają, że pomagają. Potrzeby niepełnosprawnych są różne i żywa gotówka by się im bardziej przydała niż to co oferują. Nie wszyscy skorzystają z tej formy pomocy. Wózków i ortez co miesiąc nikt nie wymienia, cewników i pielucho-majtek też nie wszyscy potrzebują, a zniesienie kolejek u lekarzy to fikcja (dają to co niepełnosprawni już w dużej części mają). Tylko lepiej brzmi mówienie "zapewniamy kompleksową pomoc niepełnosprawnym" niż "daliśmy im 500 zł". Cwana zagrywka PIS-u, dać coś z czego większość nie skorzysta, ale się wypromować, że dali niby dużo.
iwona
2018-05-17 14:36
Nie dawać już ani grosza, wyrzucić na zbity pysk z Sejmu. Dorosłe "dzieci" na 8 godzin do DPS, a matki opiekunki wreszcie do roboty!!! Już ćwierć wieku żyjecie na koszt społeczeńswa. Wystarczy.!
Wujo
2018-05-17 10:44
A ta co krzyczy aby nie glosowac patrzac na nia widac ze na gorzale potrzebuje. Nic nie dac maja opiekunow to niech te baby ida do pracy dostana 500 i wiecej!!!!
Pokaż wszystkie komentarze (678)