Notowania

podatki
15.05.2018 13:19

Niepełnosprawni nie przerwą protestu. "Rząd nas nie słucha"

"Nie płaćcie tego podatku. Protestujcie" - apelowali protestujący.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Kulpita)
"Nie płaćcie tego podatku. Protestujcie" - apelowali protestujący.

To nie koniec protestu w Sejmie. Niepełnosprawni i ich opiekunowie, którzy walczą już 28 dzień zaapelowali, aby nie zgadzać się na daninę solidarnościowy. "Nie płaćcie tego podatku. Protestujcie".

Niepełnosprawni i ich opiekunowie nie dostaną 500 zł dodatku bezpośredniego. Ten postulat nie został zrealizowany. Jak przekonywali po wspólnej konferencji minister Rafalskiej i Czerwińskiej, rząd ich nie słucha.

Zapowiedzieli, że nie przerwą protestu, bowiem propozycje rządu nie są odpowiedzią na ich prośby. Więcej o propozycjach rządowych znajdziesz tutaj.

"Nie budujmy systemu od tyłu". "Pieniądze trafią do funduszy, organizacji, a nie do niepełnosprawnych i ich opiekunów" - przekonywali protestujący. Jak dodali, rząd ich nie słucha. Zaapelowali, aby nie zgadzać się na "daninę publiczną".

Polacy nie chcą płacić "daniny solidarnościowej":

Przypomnijmy, że protestujący oczekiwali realizacji dwóch postulatów. Domagają się dodatku rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych, niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia, który nie będzie wliczany do dochodu osoby niepełnosprawnej. Postulują też o zrównanie renty socjalnej z najniższą rentą z ZUS z tytułu całkowitej niezdolności do pracy.

Minister Rodziny, Elżbieta Rafalska proszona o skomentowanie tej sytuacji podczas konferencji prasowej odpowiedziała, że propozycje wybiegają daleko poza to, co wnosiły osoby protestujące w Sejmie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: podatki, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-05-2018

Jestem Rafałi chciałbym mieć dużo swojej miedzi ; w domu z zaKOD-owaną PO-marszczoną mamuśką nam się dobrze siedzi i prosimy o jeszcze więcej miedzi !!!

15-05-2018

ddPasożyt wykorzystujący TV publiczną będzie wygłaszać swoje preferencje wyborcze ,a do roboty i utrzymać swoje dzieci.Jeszcze nić dobrego dla tego … Czytaj całość

15-05-2018

AdMoże w końcu tych nierobow by pogonili. Za nic dostaną 1500 choć społeczeństwo nic z nich nigdy mieć nie będzie. I jeszcze jest źle, oni chyba … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (678)