Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
praca
30.10.2018 16:10

Protest związkowców z Pepco. Nie dogadują się z władzami spółki

Kilkadziesiąt osób protestowało we wtorek pod poznańską siedzibą Pepco Polska. Był to ich wyraz sprzeciwu wobec łamania praw pracowniczych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Facebook/Region Wielkopolska NSZZ Solidarność)
Pod poznańską siedzibą spółki zebrało się kilkadziesiąt osób.

Informację o akcji protestacyjnej zamieściła na swoim profilu na Facebooku wielkopolska "Solidarność". To członkowie tego związku zebrali się w Poznaniu.

Jak czytamy, związkowcy zarzucają władzom firmy utrudnienia w działalności związku, łamanie praw pracowniczych i związkowych, pozorowanie prowadzenia dialogu ze związkiem, a także naciski wobec pracowników, którzy są członkami związku.

- Od momentu naszego istnienia, czyli od trzech lat staramy się prowadzić dialog z pracodawcą na temat warunków pracy, wynagrodzeń, funduszu socjalnego. Rozmowy jednak idą bardzo opornie - powiedział "Głosowi Wielkopolski Patryk Trząsalski z "Solidarności".

- Pojawiły się także dodatkowe problemy. Pracodawca łamie prawa pracownicze i związkowe. Na przykład związkowcy nie mogą rozmawiać z innymi pracownikami. Tym samym pracodawca utrudnia nam w ogóle działalność związkową - dodał.

Trząsalski opisał też niedawną sytuację, w której szefostwo jednego z magazynów Pepco odmówiło związkowcom spotkania z pracownikami, którym zaproponowano zmiany w regulaminie przyznawania premii.

Jak podał "Głos Wielkopolski", władze spółki protest dziwi i nie rozumieją jego przyczyn.

Protest "Solidarności" poparło natomiast OPZZ. "Solidaryzujemy się z pracownikami w działaniach na rzecz poprawy warunków pracy oraz przeciwko utrudnianiu działalności związkowej. Brak dobrej woli do prowadzenia dialogu społecznego to w ostatnim okresie czasu, coraz częstsze zjawisko" - czytamy we wtorkowym piśmie związku.

Ten odzieżowo-przemysłowy dyskont ma sklepy w Polsce, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Rumunii, Chorwacji, Słowenii, Litwie i Łotwie. W Europie ma w sumie 1,3 tys. sklepów, najprężniej działa w naszym kraju, w którym ma już 700 placówek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: praca, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-10-2018

ŁajdactwoNie rozumiem dlaczego nie idą w jednym marszu protestacyjnym wszyscy niezadowoleni. Czy nie wiecie że w jedności siła? Jak do LOT-u dołączyło PKP to … Czytaj całość

30-10-2018

odpDzisiejsze związki wielkie zero judasze jątrzą nawołują bez podstaw byle istnieć.

30-10-2018

EnergetykHe He He Dokładnie to samo jest w Łódzkim PGE Oficjalnie dialog teoretycznie jest, jednak sam dyrektor generalny na spotkaniach ze związkowcami się … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (45)