Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rolnictwo w polsce
21.02.2011 11:50

Protest rolników. Problem: wieprzowina

Manifestacje mają zwrócić uwagę rządu na problemy producentów rolnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(thelastminute/CC/Flickr)

Kilkudziesięciu rolników z gmin sąsiadujących z Bydgoszczą i Grudziądzem wyruszyło ciągnikami w poniedziałek przed południem, by protestować na ulicach obu miast. Manifestacje mają zwrócić uwagę rządu na problemy producentów rolnych.

_ - Problemem jest wieprzowina, której chłopi nie mogą sprzedać. Jest bardzo ważny problem mięsa sprowadzanego z Niemiec, a skażonego dioksynami _ - ocenił Antoni Kuś, współorganizator protestu i jeden z liderów strajku chłopskiego w Bydgoszczy w 1981 roku.

Kolumna kilkudziesięciu ciągników wyruszyła z podbydgoskiej wsi Pawłówek, by dotrzeć ulicami miasta przed gmach Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Protestujący chcą przekazać wojewodzie Ewie Mes (PSL) petycję do rządu w sprawie problemów rolnictwa. Ciągniki rolnicze wyjechały także z Łasina w kierunku Grudziądza.

_ - Rolnictwo kujawsko-pomorskie jest oparte na trzodzie, ale problem dotyczy praktycznie wszystkich gałęzi produkcji rolnej. Będziemy się upominać też o buraki cukrowe i mleko _ - dodał Kuś.

Protest w Bydgoszczy i Grudziądzu przygotowały trzy organizacje: związki zawodowe NSZZ _ S _ Rolników Indywidualnych i Samoobrona oraz Grupa Producentów Trzody Chlewnej z podbydgoskiej miejscowości Wtelno.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t20165.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polska;pyta;ke;chce;doplat;dla;plantatorow,5,0,773637.html) Polska pyta KE. Chce dopłat dla plantatorów Minister rolnictwa podpisał wniosek o zgodę KE na dopłaty dla producentów tytoniu
[ ( http://static1.money.pl/i/h/223/t89823.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/afera;dioksynowa;4700;farm;pod;lupa,34,0,749602.html) Afera dioksynowa. 4700 farm pod lupą W związku ze skandalem straty rolników sięgają 40-60 mln euro tygodniowo.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/85/t95573.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/politycy;zawala;reforme;straca;rolnicy,145,0,749457.html) Politycy zawalą reformę. Stracą rolnicy Od marca 2012 budżet przestanie finansować składkę na ubezpieczenie zdrowotne.
Tagi: rolnictwo w polsce, rolnik, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz