Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Protest służb mundurowych. Chcą podwyżek

0
Podziel się:

10 stycznia rozpocznie się akcja protestacyjna na 3 przejściach granicznych.

Protest służb mundurowych. Chcą podwyżek
(Money.pl/ Tomasz Brankiewicz)

Służby mundurowe zapowiadają protesty w związku z nieobjęciem podwyżkami wynagrodzeń w 2012 roku straży pożarnej, straży granicznej oraz służby więziennej.

Międzyzwiązkowy Ogólnopolski Komitet Protestacyjny Służb Mundurowych poinformował, że 10 stycznia rozpocznie się akcja protestacyjna na 3 przejściach granicznych. 12 stycznia mundurowi zapowiadają pikiety w czterech miastach, gdzie odbędą się mecze Euro 2012.

Jednak już 5 stycznia swoje niezadowolenie wyrażą związkowcy z policji, straży pożarnej, straży granicznej i służby więziennej - zapowiada Krzysztof Oleksak z zarządu krajowego Związku Zawodowego Straży Pożarnej _ Florian _. O godzinie 12.00 pojazdy strażaków wyjadą przed budynki strażackie i włączą syreny.

Związkowcy z służby więziennej także przystąpią do protestu - podkreśla Bronisław Ogonek-Obierzyński ze Związku Zawodowego Pracowników Więziennictwa. Jednak z uwagi na charakter pracy strażników, forma protestu będzie utrzymywana w tajemnicy do ostatniego momentu.

Zgodnie z obietnicą z expose premiera, w przyszłym roku podwyżki mają dostać policjanci oraz żołnierze. Podwyżka ma wynosić około 300 złotych brutto i wejść w życie od lipca przyszłego roku.

Czytaj więcej na ten temat w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/250/t115194.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/mundurowi;przystepuja;do;akcji;protestacyjnej;niezadowolenie;jest;ogromne,138,0,994442.html) Będzie strajk. Zagrożenie na Euro 2012 Bezpieczeństwo podczas Euro 2012 może być zagrożone - ostrzegają związki zawodowe służb mundurowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/241/t47089.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/komisja;nie;dala;100;mln;zl;na;podwyzki;dla;sluzb;msw,91,0,994139.html) Zablokowali podwyżki płac. "To karygodne" Posłowie, choć przyznawali, że podwyżki są potrzebne, zwracali także uwagę na to, że w tym budżecie trudno będzie znaleźć wolne środki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/206/t78286.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zwiazki;zawodowe;sluzb;mundurowych;powolaly;komitet;strajkowy,98,0,993378.html) Rząd obiecał podwyżki. Oni szykują strajk Związkowcy nie zgadzają się z zapowiedzią podwyżek pensji tylko dla żołnierzy i policjantów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)