Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
26.08.2005 11:57

Protest związkowców w Stoczni Gdańskiej

Związkowcy z "Solidarności" Stoczni Gdańskiej ponownie upomnięli się o uniezależnienie ich przedsiębiorstwa od grupy Stoczni Gdynia. Kilka dni przed 25-tą rocznicą podpisania porozumień sierpniowych, domagają się od rządu i właściciela firmy decyzji w tej sprawie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Związkowcy oraz zarząd regionu gdańskiego Solidarności złożyli oświadczenie, w którym podkreślają, że w 25 lat po sierpniowym proteście pracownicy Stoczni Gdańskiej nie mogą cieszyć się z realizacji 21 postulatów. Zaznaczają, że ich zakład w szybkim tempie stacza sie po równi pochyłej w stronę bankructwa i likwidacji. Powodem tego, zdaniem związkowców, nie są obiektywne przyczyny ekonomiczne, ale brak kompetentnej kadry zarządzającej, dbającej o interesy przedsiębiorstwa.
Bogdan Lis, prezes fundacji Centrum Solidarnosci poinformował, że zaangażował się w rozmowy o wyodrębnieniu Gdańskiej Stoczni. Przypomniał on, że kilka miesięcy temu przedstawiciele skarbu państwa i grupy Stoczni Gdynia zgodzili się na usamodzielnienie Stoczni Gdańskiej. Zdaniem Bogdana Lisa, nie widać jednak woli realizacji tej decyzji.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz