Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Protesty lekarzy mogą wkrótce powrócić

0
Podziel się:

Sprzeciw lekarzy budzi rozporządzenie ministra zdrowia z 8 marca w sprawie recept, w którym - jak twierdzą lekarze - roi się od absurdów.

Protesty lekarzy mogą wkrótce powrócić
(Reporter Poland)

Lekarze i aptekarze jednoczą siły w walce z - jak mówią - absurdami polskich przepisów medycznych. - _ Zostaliśmy oszukani _ - powiedział Krzystof Bukiel (na zdjęciu) z * *Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.

W Poznaniu obradowali przedstawiciele wielu lekarskich organizacji, między innymi OZZL, Porozumienia Zielonogórskiego, Stowarzyszenia Konsylium 24 i Polskiej Federacji Pracodawców Ochrony Zdrowia oraz Izb Aptekarskich. Jednym z ustaleń jest zapowiedź walki z Narodowym Funduszem Zdrowia o zmiany warunków umów.

Sprzeciw lekarzy budzi rozporządzenie ministra zdrowia z 8 marca w sprawie recept, w którym - jak twierdzą lekarze - roi się od absurdów. Na przykład zgodnie z nim, to lekarz powinien sprawdzać w Krajowym Rejestrze Sądowym, czy dokument poświadczający ubezpieczenie pacjenta został wystawiony przez właściwą osobę.

Nowe przepisy - jak mówi Andrzej Grzybowski z Federacji Pracodawców Ochrony Zdrowia - lekarza zamieniają w urzędnika, a pacjentowi utrudniają dostęp i do lekarza, i do leków. Dlatego wspólnie postanowiono, że 26 kwietnia świadczeniodawcy zwrócą się wspólnie do prezesa NFZ z wnioskiem o zmianę warunków umów.

Wystosowano też apel do prezydenta Bronisława Komorowskiego, by podjął interwencję, bo w przeciwnym razie - jak napisano - grozi nam zapaść systemu opieki zdrowotnej.

Czytaj więcej o protestach lekarzy
Wróci pieczątkowy protest? "Rozporządzenie w sprawie recept to drwina" _ Przepisy mogły ułatwić życie pacjentom, lekarzom i aptekarzom. Tak nie jest _ - alarmują medycy.
Protest pieczątkowy wróci. Kiedy? Lekarze proszą premiera o pilne spotkanie. Ostrzegają, że sprawy idą w złym kierunku.
Afera w służbie zdrowia? To jeszcze nie koniec NFZ chce karać lekarzy za niewłaściwe wypisanie recept, choć przepis ten został uchylony.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)