Notowania

kryzys w grecji
30.09.2011 12:01

Protesty w Grecji paraliżują prace trojki

Od raportu inspektorów trojki zależy przyznanie Grecji kolejnej transzy 8 mld euro pomocy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Przedstawiciele tzw. trojki zostali zmuszeni do przełożenia planowanego spotkania z szefem tego resortu, z którym zamierzają rozmawiać o niezbędnych reformach.

Powodem była okupacja greckiego ministerstwa transportu przez protestujących urzędników.

Od raportu inspektorów trojki (KE, Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Europejskiego Banku Centralnego), weryfikujących realizowanie przez rząd w Atenach programu reform i oszczędności, zależy przyznanie Grecji kolejnej transzy (8 mld euro) pakietu ratunkowego, bez której kraj musiałby ogłosić bankructwo.

Spotkanie z ministrem Jannisem Ragusisem, planowane na rano, zostało przełożone na wieczór. Wczoraj spotkanie inspektorów trojki z ministrem finansów Ewangelosem Wenizelosem musiano przenieść do innego budynku, również z powodu okupacji gmachu resortu przez demonstrantów.

Eksperci trojki wyjechali na początku miesiąca z Aten ze względu na brak postępów ze strony rządu greckiego w realizacji zobowiązań zmniejszenia deficytu budżetowego. W czwartek wznowili rozmowy z przedstawicielami greckich władz.

Grecy protestują, gdy inspektorzy Trojki pojawili się w Atenach (Euronews, ang.):

Pogrążona w kryzysie zadłużenia Grecja jest regularnie paraliżowana strajkami i demonstracjami, organizowanymi w proteście przeciwko posunięciom oszczędnościowym rządu, stanowiącym warunek dalszego otrzymywania pomocy międzynarodowej.

Więcej wiadomości o
[ ( http://static1.money.pl/i/h/242/t126450.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/roubini;mozemy;miec;do;czynienia;z;rozpadem;eurolandu,12,0,922892.html) Doktor Zagłada: Zbliża się kryzys większy od minionego - _ Martwię się, że mamy do czynienia z dezintegracją, którą ostatecznie doprowadzi do rozpadu strefy euro _ - mówi Nouriel Roubini.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/179/t97971.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/fundusz;ratowania;strefy;euro;ma;byc;silniejszy,49,0,920369.html) Bilion euro na ratowanie Unii? Wzory z USA Eksperci rządowi w Berlinie szukają sposobu na powiększenie siły europejskiego funduszu stabilizacji finansowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t94164.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grecy;czuja;sie;szantazowani;i;upokorzeni,8,0,916488.html) Upokorzeni i szantażowani. Negocjują pomoc - _ Grecja nie powinna być kozłem ofiarnym kryzysu _- uważa grecki minister finansów Evangelos Wenizelos.
Tagi: kryzys w grecji, kryzys, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz