Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Protesty w Wenezueli. Opozycja stawia barykady w Caracas

0
Podziel się:

Ruch uliczny w niektórych dzielnicach Caracas został sparaliżowany, gdy opozycyjni demonstranci wznieśli barykady ze śmieci i gruzu na przelotowych arteriach.

Protesty w Wenezueli. Opozycja stawia barykady w Caracas
(PAP/EPA)
bEKTVEhx

Ruch uliczny w niektórych dzielnicach Caracas został sparaliżowany, gdy opozycyjni demonstranci wznieśli barykady ze śmieci i gruzu na przelotowych arteriach, kontynuując protest rozpoczęty prawie dwa tygodnie temu.

Musiano zawiesić kursowanie autobusów miejskich na niektórych trasach, w związku z czym dla wielu ludzi dojazd do pracy był poważnie utrudniony. Policja zaczęła usuwać barykady; nie doszło do poważniejszych incydentów. Informacje o podobnych blokadach ulic nadeszły także z Maracaibo i Valencii.

Od 12 lutego oponenci prezydenta Nicolasa Maduro organizują w całym kraju protesty. Dochodzi do starć z policją; rząd twierdzi, że bilans zamieszek to co najmniej 11 zabitych i ponad 130 rannych.

bEKTVEhz

Demonstranci obciążają administrację Maduro odpowiedzialnością za trudności gospodarcze i nasilenie się przestępczości w Wenezueli. Podkreślają, że polityka rządu doprowadziła do braków zaopatrzeniowych i ponad 50-procentowej inflacji, mimo ogromnych zasobów ropy naftowej.

Maduro apeluje o zorganizowanie w tym tygodniu konferencji pokojowej, która zajęłaby się obecną falą niepokojów, ale przywódcy opozycji nie zdecydowali jeszcze, czy wezmą udział w takim spotkaniu.

Czytaj więcej w Money.pl

bEKTVEia
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)