Notowania

protesty w wenezueli
24.02.2014 16:38

Protesty w Wenezueli. Opozycja stawia barykady w Caracas

Ruch uliczny w niektórych dzielnicach Caracas został sparaliżowany, gdy opozycyjni demonstranci wznieśli barykady ze śmieci i gruzu na przelotowych arteriach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Ruch uliczny w niektórych dzielnicach Caracas został sparaliżowany, gdy opozycyjni demonstranci wznieśli barykady ze śmieci i gruzu na przelotowych arteriach, kontynuując protest rozpoczęty prawie dwa tygodnie temu.

Musiano zawiesić kursowanie autobusów miejskich na niektórych trasach, w związku z czym dla wielu ludzi dojazd do pracy był poważnie utrudniony. Policja zaczęła usuwać barykady; nie doszło do poważniejszych incydentów. Informacje o podobnych blokadach ulic nadeszły także z Maracaibo i Valencii.

Od 12 lutego oponenci prezydenta Nicolasa Maduro organizują w całym kraju protesty. Dochodzi do starć z policją; rząd twierdzi, że bilans zamieszek to co najmniej 11 zabitych i ponad 130 rannych.

Demonstranci obciążają administrację Maduro odpowiedzialnością za trudności gospodarcze i nasilenie się przestępczości w Wenezueli. Podkreślają, że polityka rządu doprowadziła do braków zaopatrzeniowych i ponad 50-procentowej inflacji, mimo ogromnych zasobów ropy naftowej.

Maduro apeluje o zorganizowanie w tym tygodniu konferencji pokojowej, która zajęłaby się obecną falą niepokojów, ale przywódcy opozycji nie zdecydowali jeszcze, czy wezmą udział w takim spotkaniu.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: protesty w wenezueli, wenezuela, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz