Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Protesty w Wenezueli. Prezydent Maduro zgodził się na rozmowy z opozycją

0
Podziel się:

Międzynarodowym mediatorom udało się przekonać prezydenta Wenezueli do spotkania z opozycją, którego celem będzie zakończenie obecnego konfliktu w tym kraju.

Nicolas Maduro
Nicolas Maduro (PAP/EPA)
bEJyzeqd

-_ Mediatorzy zaproponowali takie spotkanie na jutro i zgodziłem się na nie dla dobra Wenezueli, dla pokoju i demokracji _ - powiedział wczoraj Nicolas Maduro.

Gotowość do rozmów z rządem deklarowała wcześniej opozycyjna Koalicja na rzecz Jedności Demokratycznej (MUD). _ - Mam nadzieję, że jej liderzy nie wycofają się teraz ze swych deklaracji. My jesteśmy gotowi do rozmów _ - podkreślił Maduro.

Nicolas Maduro spotkał się wczoraj w Caracas z delegacją Unii Narodów Południowoamerykańskich (UNASUR), która podjęła się mediacji w konflikcie w Wenezueli.

bEJyzeqf

Od blisko dwóch miesięcy zwolennicy opozycji protestują przeciwko coraz gorszej sytuacji gospodarczej kraju i coraz bardziej autorytarnym rządom prezydenta Maduro. W starciach z siłami bezpieczeństwa zginęło już 39 osób, a ponad 600 zostało rannych. Rząd określa demonstracje jako próbę puczu.

Czytaj więcej w Money.pl

bEJyzeqG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)