Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Protesty związkowców. PiS popiera postulaty

0
Podziel się:

- To nie jest państwo w pełni demokratyczne - mówił dzisiaj szef PiS, solidaryzując się z protestującymi związkowcami.

Protesty związkowców. PiS popiera postulaty
(Witold Rozbicki/Reporter)
bESIVFMB

PiS solidaryzuje się z tymi, którzy mają dość Polski bez pracy, bez mieszkań, w której rodzi się zbyt mało dzieci - mówił Jarosław Kaczyński. Na pikiecie przed Kancelarią Premiera prezes PiS powiedział, że państwo powinno służyć obywatelom, jednak to, rządzone przez Donalda Tuska, nie pełni swej roli.

_ - To nie jest państwo w pełni demokratyczne _ - mówił Kaczyński. Dodał, że PiS solidaryzuje się z protestującymi związkowcami, zjednoczonymi w sprzeciwie wobec polityki rządzących.

Jarosław Kaczyński zwrócił uwagę, że to koalicja PO-PSL ponosi odpowiedzialność za obecną sytuację Polski, gdyż codziennie podejmują decyzje o jej losach. _ - Czy są to decyzje suwerenne? Czy są to rzeczywiście ich decyzje? Nie wiemy, ale wiemy, że oni za nie odpowiadają _ - mówił prezes PiS.

bESIVFMD

W Warszawie trzeci dzień związkowych protestów przeciwko polityce rządu. Akcja zorganizowana przez trzy centrale związkowe: _ Solidarność _, OPZZ i Forum Związków Zawodowych, potrwa do jutra. Jej uczestnicy protestują przeciwko zmianom w prawie pracy, między innymi elastycznemu czasowi pracy, podniesieniu wieku emerytalnego i umowom śmieciowym.

Czytaj więcej w Money.pl
Gowin spotka się dziś z Kaczyńskim. Po co? Politycy będą rozmawiać o najnowszych propozycjach resortu, w tym m.in. o projekcie deregulacyjnym.
Kaczyński nie pojawi się przed komisją Komisja odpowiedzialności konstytucyjnej rozpatruje wnioski o postawienie przed Trybunał Stanu Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobro
Jarosław Kaczyński trafi przed Trybunał? Zarzuca mu się łamanie konstytucji i przekroczenie uprawnień za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości.
bESIVFNe
KOMENTARZE
(0)