Notowania

uokik
11.05.2018 18:48

Przejęcie Netii. Cyfrowy Polsat ma zgodę UOKiK

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał bezwarunkową zgodę na przejęcie Netii przez Cyfrowy Polsat, podano w komunikacie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Hulimka/REPORTER)

"Wzywający otrzymał decyzję prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o udzieleniu bezwarunkowej zgody na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez wzywającego kontroli nad spółką, co oznacza ziszczenie się warunku prawnego zastrzeżonego w punkcie 29 treści wezwania" - czytamy w komunikacie.

Wniosek Cyfrowego Polsatu o zgodę na przejęcie Netii wpłynął do UOKiK 21 grudnia 2017 r., przypomniano.

Na początku grudnia 2017 r. Cyfrowy Polsat ogłosił wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 119 349 971 akcji Netii, stanowiących 34,24 proc. kapitału zakładowego oraz 34,24 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu, po cenie 5,77 zł za sztukę.

Wcześniej w grudniu Cyfrowy Polsat nabył pakiet łącznie ok. 32 proc. akcji spółki Netia od dwóch znaczących akcjonariuszy - Mennicy Polskiej oraz FIP 11 Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego Aktywów Niepublicznych (FIZAN) za łączną kwotę 638,8 mln zł.

Zobacz także: Nabywcy mieszkań będą lepiej chronieni. UOKiK chce zmian w ustawie

Cyfrowy Polsat i Polkomtel tworzą zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną kontrolowaną przez Zygmunta Solorza-Żaka. Do telekomunikacyjnej grupy Solorza-Żaka należy także Midas. W skład grupy kapitałowej wchodzą też m.in. spółki Centernet, Mobyland i Aero2.

Netia to operator telekomunikacyjny, dostawca usług telewizyjnych, internetu stacjonarnego oraz mobilnego, telefonii stacjonarnej, a także telefonii komórkowej. Spółka jest notowana na GPW od 2000 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: uokik, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-05-2018

sgfdi dobrze - netia to syf

12-05-2018

Jan 2grupa niepełnosprawnychPolsat jest super.Zygmunt Najlepszym B M

12-05-2018

Poncjusz PrałatTo netia jeszcze istnieje?

Rozwiń komentarze (5)