Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Przejęcie przez Vectrę spółki Multimedia może naruszać konkurencję. UOKiK skierował wniosek do drugiego etapu

5
Podziel się:

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skierował do drugiego etapu postępowanie w sprawie przejęcia przez Vectrę kontroli nad spółką Multimedia Polska. W tej sprawie istnieje ryzyko ograniczenia konkurencji.

Przejęcie przez Vectrę spółki Multimedia może naruszać konkurencję. UOKiK skierował wniosek do drugiego etapu
(YouTube/screen)

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skierował do drugiego etapu postępowanie w sprawie przejęcia przez Vectrę kontroli nad spółką Multimedia Polska. Jak podaje, istnieje ryzyko ograniczenia konkurencji.

Transakcja, której obaj uczestnicy świadczą usługi telekomunikacyjne, została zgłoszona do UOKiK w sierpniu 2018 r. Ich działalność pokrywa się w 39 miastach w zakresie płatnej telewizji, a w 45 miejscowościach rywalizują ze sobą jako dostawcy szerokopasmowego internetu stacjonarnego, przypomniał UOKiK.

- Z informacji przedstawionych przez przedsiębiorców wynika, że transakcja może doprowadzić do ograniczenia konkurencji w kilkunastu miastach. Dlatego konieczna jest druga faza postępowania, w której UOKiK musi zweryfikować te dane - czytamy w komunikacie.

Zgodnie z ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów postępowanie w sprawach koncentracji jest dwuetapowe. Pierwszy etap trwa do miesiąca. Natomiast w sprawach szczególnie skomplikowanych, w których istnieje prawdopodobieństwo istotnego ograniczenia konkurencji lub wymagających badania rynku, postępowanie może trwać dłużej.

Rozpoczęcie drugiego etapu postępowania nie przesądza o rodzaju decyzji, jaka w przyszłości zostanie wydana. Prezes UOKiK może wyrazić zgodę (bezwarunkową lub warunkową) na koncentrację albo zakazać jej przeprowadzenia, podkreślono dalej.

Zobacz także: Upadłość konsumencka krok po kroku. Ekspert wyjaśnia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
Radek
4 lata temu
Orange podbija swoimi światłowodami cały kraj i nie ma konkurencji? Przydałby się w Polsce jakiś sensowny gracz na rynku dostawców internetowych. Przez brak inwestycji Vectry w sieć światłowodową będę musiał w przyszłym miesiącu przejść do Orange, bo nie są w stanie przebić ich oferty. Jest mi przykro, bo Vectra to polska firma. Ta fuzja pozwoliłaby im wejść na wyższy poziom i realnie konkurować z międzynarodowymi gigantami jak Orange.
Kris
4 lata temu
UOKIK odmowil przejecia Multimedii przez UPC a zagrażało to konkurencji w 11 miastach. Tutaj zgrzyt jest jeszcze większy. Sam mieszkam w mieście gdzie to jedyni dostawcy. Po fuzji nie będzie już żadnej alternatywy.
Hekd
4 lata temu
Może niech Vectra zacznie pranie traktować swoich klientów?
Bleble
4 lata temu
A jak EĆ kupuje to może brać wszystko jak leci. Każdy sklep;)
Pattt
4 lata temu
Tak, tak, ale jak są inne przejęcia / połączenia to nie ma problemu.. trochę dziwnie to wygląda..