Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przejęcie Grupy Azoty? KNF przyjrzy się tematowi

0
Podziel się:

Ministerstwo skarbu państwa nie chce dopuścić do przejęcia Grupy Azoty przez spółkę Acron powiązaną z rosyjskim kapitałem.

Przejęcie Grupy Azoty? KNF przyjrzy się tematowi
(Jacek Waszkiewicz/Reporter)
bEUTMVLV

Ministerstwo skarbu państwa nie chce dopuścić do przejęcia Grupy Azoty przez spółkę Acron powiązaną z rosyjskim kapitałem.

_ - Resort chce się dowiedzieć czy na rynku publicznym odnotowano aktywność związaną z nabywaniem akcji Grupy Azoty. Z tym pytaniem zwrócił się do Komisji Nadzoru Finansowego _- poinformował jej przewodniczący Andrzej Jakubiak.

Szef KNF poinformował, że czynności sprawdzające i wyjaśniające w tej sprawie prowadzone są na bieżąco. W najbliższym czasie należy spodziewać się oficjalnego komunikatu w tej sprawie. Urzędnicy komisji badają czy _ nabywcy zachowali wszelkie obowiązki informacyjne _ - zaznaczył Andrzej Jakubiak.

bEUTMVLX

W ubiegłym miesiącu firma Norica Holding, która działa między innymi w imieniu spółki Acron, nabyła kolejne akcje grupy. Obecnie ma ponad 20 procent udziałów w polskiej firmie, co pozwala jej na wprowadzenie swojego przedstawiciela do rady nadzorczej.

Czytaj więcej w Money.pl
KNF bierze się za ubezpieczenia komunikacyjne Komisja Nadzoru Finansowego zaprezentowała wytyczne dla zakładów ubezpieczeniowych dotyczące polis.
Banki chwalą się gigantycznymi zyskami W maju łączny wynik banków wyniósł 1,49 mld zł i był aż o ponad 22 procent wyższy niż przed rokiem.
Spółka MCI Management złożyła prospekt w KNF Spółka Private Equity Managers złożyła prospekt emisyjny z Komisji Nadzoru Finansowego - wynika z nieoficjalnych informacji.
Spółki łamią regulamin GPW, KNF nie będzie interweniować. Tracą inwestorzy indywidualni Stanowisko polskiego nadzoru ostro krytykuje Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.
bEUTMVMy
KOMENTARZE
(0)