Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przekazanie 2 mln zł dla organizacji rolniczych to zły pomysł

0
Podziel się:

Bohdan Wyżnikiewicz nie pochwala decyzji o przekazaniu przez rząd 2 milionów złotych Ministerstwu Rolnictwa na rzecz polskich organizacji związkowych. Wiceprezes Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową mówi "Rzeczpospolitej", że rolnictwo jest już największym beneficjentem przystąpienia Polski do Unii Europejskiej i w budżecie unijnym dostaje najwięcej pieniędzy.

Bohdan Wyżnikiewicz nie pochwala decyzji o przekazaniu przez rząd 2 milionów złotych Ministerstwu Rolnictwa na rzecz polskich organizacji związkowych.

Wiceprezes Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową mówi "Rzeczpospolitej", że rolnictwo jest już największym beneficjentem przystąpienia Polski do Unii Europejskiej i w budżecie unijnym dostaje najwięcej pieniędzy.

Według Wyżnikiewicza organizacje rolnicze są na tyle liczne i silne, że bez trudu mogłyby wygospodarować tę kwotę. Jego zdaniem decyzja o sfinansowaniu lobbingu organizacji rolniczych może zachęcić inne związki do ubiegania się o wsparcie.

"Rzeczpospolita" pisze, że rząd przyznał Ministerstwu Rolnictwa środki z ogólnej rezerwy budżetowej. Dostanie je 5 organizacji: NSZZ "Solidarność" Rolników Indywidualnych, Samoobrona, Krajowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych, Krajowa Rada Izb Rolniczych oraz Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)