Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Macierewicz podał datę przetargu na śmigłowce

41
Podziel się
Macierewicz podał datę przetargu na śmigłowce
(East News/Szymczak Krzysztof / POLSKA PRESS)
bEaeYjoB

W poniedziałek (20 lutego) zostanie ogłoszony przetarg na śmigłowce dla polskiej armii - zapowiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Szef MON poinformował o tym na briefingu prasowym podczas międzynarodowej konferencji bezpieczeństwa w Monachium.

Minister Macierewicz powiedział, że już od poniedziałku zaczną spływać pierwsze oferty. Szef resortu obrony powiedział także, że dwumiesięczne opóźnienie w dostawie dwóch śmigłowców ćwiczeniowych nie stanowi kłopotu dla polskiej armii.

Antoni Macierewicz podziękował urzędnikom i przedstawicielom firm produkujących śmigłowce, którzy szybko poradzili sobie z zaistniałymi problemami. Dodał, że polskiemu wojsku zostaną przekazane dwa śmigłowce służące do ćwiczeń, zaś przetarg dotyczy zakupu 16 śmigłowców.

bEaeYjoD

Komentując odejście Arkadiusza Siwko ze stanowiska szefa Polskiej Grupy Zbrojeniowej, szef MON zapowiedział, że polskie wojsko dostanie 16 śmigłowców. Minister nie zadeklarował jednak, kiedy przetarg zostanie rozstrzygnięty.

Polityk powiedział jedynie, że nadal trwają rozmowy zarówno z Airbus Helicopters, zakładami PZL-Świdnik oraz PZL Mielec.

Śmigłowce dla polskiej armii zostaną dostarczone po zawarciu kontraktu, który został rozpisany w ostatnich dniach.

bEaeYjpe
wiadomości
gospodarka
najważniejsze
KOMENTARZE
(41)
jan
4 lata temu
Myślę że Pan Macierewicz nic nie robi w sprawie obronności kraju. Okłamuje polskie społeczeństwo, obiecuje i nic nie robi. Najważniejsze że rozbija służbowe pojazdy wraz z Panią premier kupione za ciężkie pieniądze podatnika. Za te destrukcyjne działania powinien odpowiedzieć przed społeczeństwem i ponieść konsekwencje.
Alik
4 lata temu
Antoni smoleński znów bredzi, coś często mu się to zdarza , który to już raz powtarza!
123ity
4 lata temu
Myślę że można też zatrudnić jako kierowcę w MON tego Froga , czy jak tam się nazwał , co by nie mówić chłopak jeździł z fantazją i nie słyszałem o jego kolizjach, podkreślam jego
bEaeYjpf
jacek
4 lata temu
PZL-Świdnik oraz PZL Mielec - to polskie zaklady ? Bo produkcja ma sie odbywac w polskich zakladach , zeby zysk nie zostal wytransferowany z Polski .
sprawiedliwy
4 lata temu
Taka mała ilość tych helikopterów ? Przecież potrzeby są większe Panie Ministrze dlaczego tak pan decyduje?Wielkość ,typ i potrzeby ich wyposażenia to sprawa wojskowych a nie polityków. To nie Pan powinien decydować ale faktyczne potrzeby wymiany sprzętu latajacego jakie są w najbliższym czasie potrzebne pilnie.
...
Następna strona