Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Przetasowania w Lotosie. Prezes Jastrzębski odwołany

Przetasowania w Lotosie. Prezes Jastrzębski odwołany

Marcin Jastrzębski Fot. Fot. Andrzej Hulimka/REPORTER
Marcin Jastrzębski

Rada Nadzorcza Grupy Lotos odwołała ze stanowiska prezesa Marcina Jastrzębskiego - poinformowała spółka w komunikacie.


"Zarząd Grupy LOTOS S.A. (Spółka) informuje, iż w dniu 19.03.2018 r. otrzymał informację, że Rada Nadzorcza Spółki, działając na podstawie art. 368 par. 4 Kodeksu Spółek Handlowych oraz par. 13 ust. 2 pkt. 1 i par. 14 ust. 4 i 5 Statutu Spółki odwołała Pana Marcina Adama Jastrzębskiego, Prezesa Zarządu, ze składu Zarządu Grupy LOTOS S.A. IX wspólnej kadencji", czytamy w komunikacie.

Pełniącym obowiązki prezesa został 38-letni członek zarządu Grupy Lotos, wiceprezes ds. ekonomiczno-finansowych Aleksander Bonca.

Według nieoficjalnych informacji Marcin Jastrzębski był przeciwnikiem połączenia Grupy Lotos z PKN Orlen.

Jastrzębski był prezesem Lotosu od stycznia 2017 roku. Wcześniej pełnił funkcję wiceprezesa, a także prezesa Lotos Petrobaltic.

Ponadto Rada Nadzorcza poinformowała o oddelegowaniu Piotra Ciacha, wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej do czasowego wykonywania czynności członka zarządu spółki na okres nie dłuższy niż 3 miesiące.

O połączeniu Lotosu i Orlenu spekulowano co najmniej od kilku miesięcy. Pod koniec lutego Orlen oficjalnie poinformował o podpisaniu listu intencyjnego pomiędzy spółką i Skarbem Państwa w sprawie przejęcia kontroli kapitałowej nad grupą Lotos. Rozważane jest bezpośrednie lub pośrednie przejęcie minimum 53 proc. udziałów.

Zobacz: Paliwowa fuzja. "Orlen z Lotosem będzie i tak mikrusem"

Czytaj także
Polecane galerie
Marzena
2018-03-21 21:46
A prawda jest taka, że p. Jastrzębski pozwalniał bardzo kompetentnych ludzi, którzy budowali markę Lotosu od wielu lat. W końcu sam poleciał. Szkoda tylko, ze po rozwaleniu firmy i odarciu jej z najbardziej doświadczonych specjalistów dostał 0,5mln złotych. Pytam się za co?
As
2018-03-20 10:29
A teraz odprawa i na powołać sprzataczkę prezesa
aaaaaaaaaaaaaaa
2018-03-20 10:13
To są już jakieś jaj!! Spółka zarabia, wszystko jest ok i zwalnia się szefa. To już kolejny taki przykład. Jak ludzie mają ufać rządom które robią takie jaja. Żenada. Zaraz pewnie zwolnią prezesa LOT'u, bo są również świetne dane oraz dobre perspektywy naszego przewoźnika.
Pokaż wszystkie komentarze (33)