Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przetasowania w Lotosie. Prezes Jastrzębski odwołany

33
Podziel się:

Rada Nadzorcza Grupy Lotos odwołała ze stanowiska prezesa Marcina Jastrzębskiego - poinformowała spółka w komunikacie.

Marcin Jastrzębski
Marcin Jastrzębski (Fot. Andrzej Hulimka/REPORTER)

"Zarząd Grupy LOTOS S.A. (Spółka) informuje, iż w dniu 19.03.2018 r. otrzymał informację, że Rada Nadzorcza Spółki, działając na podstawie art. 368 par. 4 Kodeksu Spółek Handlowych oraz par. 13 ust. 2 pkt. 1 i par. 14 ust. 4 i 5 Statutu Spółki odwołała Pana Marcina Adama Jastrzębskiego, Prezesa Zarządu, ze składu Zarządu Grupy LOTOS S.A. IX wspólnej kadencji", czytamy w komunikacie.

Pełniącym obowiązki prezesa został 38-letni członek zarządu Grupy Lotos, wiceprezes ds. ekonomiczno-finansowych Aleksander Bonca.

Według nieoficjalnych informacji Marcin Jastrzębski był przeciwnikiem połączenia Grupy Lotos z PKN Orlen.

Jastrzębski był prezesem Lotosu od stycznia 2017 roku. Wcześniej pełnił funkcję wiceprezesa, a także prezesa Lotos Petrobaltic.

Ponadto Rada Nadzorcza poinformowała o oddelegowaniu Piotra Ciacha, wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej do czasowego wykonywania czynności członka zarządu spółki na okres nie dłuższy niż 3 miesiące.

O połączeniu Lotosu i Orlenu spekulowano co najmniej od kilku miesięcy. Pod koniec lutego Orlen oficjalnie poinformował o podpisaniu listu intencyjnego pomiędzy spółką i Skarbem Państwa w sprawie przejęcia kontroli kapitałowej nad grupą Lotos. Rozważane jest bezpośrednie lub pośrednie przejęcie minimum 53 proc. udziałów.

Zobacz także: Zobacz: Paliwowa fuzja. "Orlen z Lotosem będzie i tak mikrusem"
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(33)
Marzena
6 lat temu
A prawda jest taka, że p. Jastrzębski pozwalniał bardzo kompetentnych ludzi, którzy budowali markę Lotosu od wielu lat. W końcu sam poleciał. Szkoda tylko, ze po rozwaleniu firmy i odarciu jej z najbardziej doświadczonych specjalistów dostał 0,5mln złotych. Pytam się za co?
As
6 lat temu
A teraz odprawa i na powołać sprzataczkę prezesa
aaaaaaaaaaaaa...
6 lat temu
To są już jakieś jaj!! Spółka zarabia, wszystko jest ok i zwalnia się szefa. To już kolejny taki przykład. Jak ludzie mają ufać rządom które robią takie jaja. Żenada. Zaraz pewnie zwolnią prezesa LOT'u, bo są również świetne dane oraz dobre perspektywy naszego przewoźnika.
pawełek
6 lat temu
Pobrał z państwowej kasy dobra premię i pójdzie do kolejnej spółki sytuacje uzdrawiać....
henry
6 lat temu
[QUOTE] Rada Nadzorcza [/QUOTE] Proponuję zapytać , poprosić niestrudzonego Pana Prezesa Pawła Olechnowicza, czy wróciłby na stanowisko w Lotosie?. Jeżeli się zgodzi to niech RN to spokojnie rozważy, bo nie ma /w mojej wiedzy/ lepszego Szefa !!!. HEJ
...
Następna strona