Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Coraz więcej zagranicznych turystów odwiedza Polskę. Ministerstwo pokazało dane

13
Podziel się:

Liczba zagranicznych gości wzrosła w ubiegłym roku o 4,5 proc.

Coraz więcej zagranicznych turystów odwiedza Polskę. Ministerstwo pokazało dane
(Ludwig Schneider/Wikimedia/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)
bEJRTwGJ

17,5 mln zagranicznych turystów odwiedziło Polskę w 2016 roku - podaje Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Według szacunków resortu ta liczba to o 4,5 proc. więcej niż w 2015 r. Najwięcej przyjazdów turystów zagranicznych odnotowano w województwach małopolskim i mazowieckim (po 3 mln), dolnośląskim (2,2 mln), zachodniopomorskim (1,9 mln), pomorskim (1,7 mln), śląskim (1,2 mln), podkarpackim i wielkopolskim (po 1,1 mln).

Ministerstwo poinformowało, że przyjazdy do Polski w 2016 r. nie były rozłożone równomiernie według miesięcy. Najwięcej przyjazdów odnotowano w trzecim kwartale. Największa liczba przyjazdów miała miejsce w lipcu (2,0 mln) i sierpniu (1,9 mln). Do miesięcy odznaczających się znaczną liczbą przyjazdów należały także: kwiecień, maj i wrzesień (po 1,5 mln).

bEJRTwHm
gospodarka
turystyka
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(13)
Observateur
4 lata temu
Polowa to ludzie "ze zmywaka" odwiedzajacy rodziny... a nie zadni turysci.
aaa
4 lata temu
A moze to Polacy pracujący i mieszkający za granicą. Albo chmara Ukraińców bo jakos nie podają kto to tak przyjeżdża a zawsze podawali.
Sławek z Ochr...
4 lata temu
Pracowałem , wraz starszym kolegą niepełnosprawnym w ochronie . Zostałem zwolniony z Pracy , ponieważ , na kamerach widziałem orgie Pracowników i libacje. Kolegę przenieśli na inny obiekt. Natomiast emerytowanego mundurowego co pomagał sprzątacze w kradzieży nikt nie ukarał . Jest brygadzistą ,ma przywileje takie jak niedopracowanie godzin , nie musi pracować w święta i tak dalej. Ma prawo do pracy po 24 H na dobę i zmuszanie niepełnosprawnych pracowników do pracy po 24 H na dobę. Mam podejrzenie ze dalej kradnie z sprzątaczką. To jest Filharmonia Olsztyn , a Pracodawcą Pentagram Olsztyn.
bEJRTwHn
niepełnospraw...
4 lata temu
Zapraszam do Olsztyńskich obozów Pracy Dla niewolników Niepełnosprawnych . komendanci Olsztyńskich obozów wraz emerytowanymi milicjantami i U-bekami przypomną rok 1945. Olsztyński Niepełnosprawny niewolnik jest gorzej traktowany przez Olsztyńskich Komendantów jak za Stalina czy Hitlera.
Maja
4 lata temu
Tylko dla tego przyjeżdżają bo Euro 2012 i Polacy pracujący za granicą rozreklamowali nasz kraj.