Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PSL chce, żeby samorządowcy byli jednocześnie posłami

0
Podziel się:

Sawicki: Tylko w ten sposób udałoby się zadbać o regiony.

PSL chce, żeby samorządowcy byli jednocześnie posłami
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Marek Sawicki uważa, że łączenia mandatu poselskiego z pracą w strukturach samorządowych byłoby korzystne dla samorządów. Minister rolnictwa, wiceprezes Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL jest przekonany, że dzięki temu udałoby się uniknąć obarczania władz lokalnych zadaniami, na które nie mają pieniędzy.

Minister stwierdził, że bardzo dobrym rozwiązaniem byłoby utworzenie w parlamencie, zamiast Senatu, izby samorządowej. - _ Sprawy samorządowe w Sejmie były dobrze reprezentowane w pierwszej i drugiej kadencji. Dziś sprawy samorządowców nie są należycie traktowane przez Sejm _ - mówi minister Sawicki.

POSŁUCHAJ MARKA SAWICKIEGO:

Marek Sawicki uważa, że łączenie funkcji posła i na przykład prezydenta miasta nie byłoby łatwe, ale już na niższym szczeblu pogodzenie pracy samorządowca z obowiązkami parlamentarnymi byłoby możliwe.

Polskie Stronnictwo Ludowe ze spokojem przyjmuje wyniki sondażu, z którego wynika, że gdyby wybory odbywały się teraz, PSL nie weszłoby do Sejmu. Sondaż GfK Polonia dla _ Rzeczpospolitej _ pokazuje, że PSL może liczyć na 3-procentowe poparcie. Marek Sawicki powiedział, że jego ugrupowanie nie przejmuje się tym badaniem, ale też go nie lekceważy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/78/t110158.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sdpl;apeluje;o;jedna;liste;lewicy;w;wyborach,251,0,671227.html) SdPl apeluje o jedną listę lewicy w wyborach Piekarska: Rozmowy między SLD i SdPl już trwają, ale nie z liderami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/193/t85441.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/platforma;i;pis;siegaja;po;zwiazkowcow,132,0,671108.html) Platforma i PiS sięgają po związkowców PO chce tworzyć sojusze z Solidarnością, PiS wciąga związkowców na listy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/179/t91827.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/po;w;wyborach;samorzadowych;stawia;na;parlamentarzystow,214,0,669398.html) PO w wyborach samorządowych stawia na parlamentarzystów O mandaty zawalczy kilkunastu posłów i senatorów.
KOMENTARZE
(0)