Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PSL pozywa Korwina-Mikke za słowa o fałszerstwach

0
Podziel się:

Za słowa o fałszerstwie w wyborach samorządowych PSL oczekuje sprostowania, przeprosin i 50 tys. zł na rzecz Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach.

PSL pozywa Korwina-Mikke za słowa o fałszerstwach
(Mohylek/CC/Wikipedia)

Polskie Stronnictwo Ludowe złożyło pozew w trybie wyborczym przeciwko liderowi Nowej Prawicy Januszowi Korwinowi-Mikke za jego słowa o fałszerstwach w wyborach samorządowych w 2006 i 2010 roku.

- _ Mimo końca kampanii Janusz Korwin-Mikke musi ponieść odpowiedzialność za swoje absurdalne, wariackie słowa _ - powiedział rzecznik sztabu Stronnictwa Krzysztof Kosiński. Podkreślił, że jego ugrupowanie nie chce robić z pozwu i procesu teatru, bo w kampanii stawiało na spokój i w ten też sposób ją zakończyć.

- _ Oczekujemy sprostowania, przeprosin i 50 tys. zł na rzecz Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach _ - dodał Kosiński.

Sekretarz Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL Józef Szczepańczyk mówił wcześniej, że Stronnictwo pozywa Korwin-Mikkego za zdanie: _ Doszło z całą pewnością do masowych fałszerstw w okręgu mazowieckim dokonanych niestety przez PSL _. Ludowcy będą domagać się sprostowania tej wypowiedzi.

Sensacyjny sondaż Money.pl

- _ Mamy pewien dowód popełnienia masowych fałszerstw. Złożyliśmy w tej sprawie zawiadomienie do prokuratora generalnego. Doszło z całą pewnością do masowych fałszerstw w okręgu mazowieckim dokonanych niestety przez PSL _ - mówił wczoraj Korwin-Mikke na konferencji prasowej.

Poinformował, że do zawiadomienia o popełnieniu masowego fałszerstwa wyborczego dołączył analizę prof. Przemysława Śleszyńskiego z PAN, który zbadał liczbę głosów nieważnych oddanych w tamtych wyborach. Wynika z niej, że zdecydowanie najwięcej jest ich w woj. mazowieckim, a uznano je za nieważne, bo na protokołach głosujący zamiast jednego krzyżyka mieli stawiać dwa lub więcej.

Według Korwin-Mikkego, ktoś dostawił dodatkowe krzyżyki na kartach do głosowania, aby w ten sposób unieważnić głosy. - _ Pokrywa to się dokładnie z granicą woj. mazowieckiego, w tym akurat województwie są wyjątkowo dobre wyniki PSL-u, natomiast jest tam ogromnie dużo głosów nieważnych _ - zaznaczył Korwin-Mikke.

Jego zdaniem, fałszerstwa polegały także na tzw. dosypywaniu głosów do urn poprzez fałszowanie list obecności i wypełnianiu kart do głosowania, na co wskazuje wysoka frekwencja w wielu gminach.

Więcej o Korwinie-Mikke czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/196/t84164.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/korwin-mikke;najpierw;wybory;potem;nowa;prawica,53,0,917557.html) Korwin-Mikke ciągle wierzy, że ma szanse Polityk nadal uważa, że jego partia ma szanse znaleźć się w parlamencie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/25/t95513.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/korwin-mikke;nie;wystartuje;pkw;odrzucila;czesc;list;nowej;prawicy,102,0,906086.html) "To duży cios". Zobacz kto poza wyborami PKW odrzuciła wniosek o wydanie zaświadczenia potrzebnego do rejestracji list kandydatów Nowej Prawicy. Korwin-Mikke zapowiada odwołanie do Sądu najwyższego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)