Notowania

koalicja
09.11.2011 17:41

PSL zaakceptowało koalicję z PO

Waldemar Pawlak zdradza, że rozmowy toczą się wokół trzech resortów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Rada Naczelna PSL jednogłośnie zatwierdziła koalicję z PSL. Wicepremier Waldemar Pawlak przyznał, że nadal trwają negocjacje co do objęcia poszczególnych resortów, ale Ludowcy na pewno obejmą trzy ministerstwa.

- _ Rozmawiamy o ministerstwie pracy. Jeżeli Platforma nie będzie tego akceptowała, to mówimy o ministerstwie środowiska i w trzecim planie o resorcie zdrowia _ - powiedział Pawlak.

POSŁUCHAJ WALDEMARA PAWLAKA:

W kontekście ministerstwa zdrowia nieoficjalnie pada nazwisko 30-letniego polityka PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza. Wicepremier Pawlak dobrze ocenia jego kompetencje. Sugeruje jednak wyraźnie, że w przypadku objęcia resortu zdrowia przez PSL, człowiek rekomendowany przez Ludowców powinien zarządzać także Narodowym Funduszem Zdrowia.

- _ Chcemy mieć pewność i jasność co do tego, że tu nie będzie rozdźwięku. Bo wyobraźcie sobie, że prezes NFZ będzie miał inne zdanie i okaże się, że minister zdrowia może sobie pogwizdać _ - tłumaczy Pawlak.

POSŁUCHAJ WALDEMARA PAWLAKA:

Do tej pory urząd ministra zdrowia sprawowała Ewa Kopacz. Została jednak wybrana marszałkiem Sejmu VII kadencji.

Czytaj więcej o koalicji PO i PSL Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/158/t97438.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nowa;koalicja;po;z;psl;zagrozona;przez;klotnie;liderow,1,0,953857.html) Kłótnia liderów zagraża koalicji PO-PSL? Waldemar Pawlak i Marek Sawicki walczą ze sobą i podbijają stawkę zawarcia koalicji z Platformą Obywatelską.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/30/t135198.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/klopotek;koalicja;po;i;psl;bedzie,41,0,950057.html) Kłopotek: My też chcemy współpracy z SLD Polityk PSL podkreśla, że w przyszłości będzie możliwa współpraca z SLD w celu uchwalenia ważnych ustaw.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/121/t79481.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kalinowski;nie;zakonczyly;sie;jeszcze;rozmowy;w;sprawie;koalicji,13,0,942861.html) Koalicji jeszcze nie będzie. PSL się waha Wynik w wyborach zawiódł liderów Polskiego Stronnictwa Ludowego - Jarosława Kalinowskiego i Jana Burego
Tagi: koalicja, psl, ministerstwa, negocjacje, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz