Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Psychologia najpopularniejsza

0
Podziel się:

Psychologia będzie prawdopodobnie najpopularniejszym kierunkiem studiów wśród tegorocznych maturzystów. Jest ona najczęściej wybierana przez kandydatów na Uniwersytetach: Warszawskim, Jagiellońskim, Łódzkim, Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

W tej ostatniej uczelni o jeden indeks walczy 30 kandydatów.

Inny rekord padł na Uniwersytecie Jagiellońskim. Na najstarszej polskiej uczelni chce studiować 40 tysięcy osob. Prawo na UJ przeprowadziło już egzaminy wstępne. Znacznie lepsze wyniki uzyskały osoby z nową maturą niż ich koledzy ze starą - wśród 500 przyjętych jest 350 "nowych" maturzystów.

Większość uczelni kończy właśnie rejestrację kandydatów. Na Uniwersytet Wrocławski zgłosiło się ponad 14 tysięcy chętnych. Mimo sporego zainteresowania, system komputerowy działa sprawnie. Na innych wrocławskich uczelniach również nie ma problemów, a kolejki do dziekanatów nie są długie.

W warszawskiej SGGW zarejestrowało się 16 tysięcy osób. Nieoczekiwanym hitem rekrutacji okazała się turystyka i rekreacja, gdzie o jedno miejsce walczą 22 osoby. Prorektor uczelni Sławomir Podlaski podkreśla, że dzięki nowej maturze pierwszy raz jest możliwe rzetelne porównanie kandydatów z różnych szkół.

Na Uniwersytecie Warszawskim, oprócz psychologii sporą popularnością cieszy się iberystyka, gdzie o jedno miejsce walczy 21 osób. Spadła za to popularność arabistyki - w ubiegłym roku o jeden indeks ubiegało się tam dwudziestu chętnych, w tym roku - tylko sześciu.

Na Politechnikach Łódzkiej i Warszawskiej największym wzięciem cieszy się architektura. Na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie najpopularniejsze są: informatyka oraz automatyka i robotyka. W krakowskiej Akademii Ekonomicznej prym wiedzie kierunek finanse i bankowość.

Po egzaminach są już uczelnie artystyczne. W Akademii Teatralnej w Warszawie o jedno miejsce na wydziale aktorskim walczyło 30 osób, a w krakowskiej PWST - 25.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)