Notowania

putin
01.12.2016 11:51

Putin chce odbudować kontakty z USA? "Szukamy przyjaciół, a nie wrogów"

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/EAST NEWS)

Władimir Putin zapewniał, że Rosja nigdy nie szukała wrogów. "Nam są potrzebni przyjaciele" - oświadczył rosyjski prezydent. Gospodarz Kremla wygłosił orędzie do Zgromadzenia Federalnego, w którym oprócz kwestii budżetowych, poruszył również tematy związane z polityką międzynarodową.

Mówiąc o przyjaznym nastawieniu Rosji do partnerów zagranicznych, Władimir Putin ostrzegł, że Moskwa nigdy nie dopuści do uszczuplenia swoich interesów. "Chcemy i będziemy samodzielnie decydować o swoim losie, budować teraźniejszość i przyszłość, bez czyichś podpowiedzi i nieproszonych, dobrych rad" - oświadczył prezydent Rosji.

Zapewnił, że Moskwa jest nastawiona na poważne rozmowy o budowie stabilnego systemu stosunków międzynarodowych i globalnego bezpieczeństwa. Zapowiedział przy tym, że Rosja nie godzi się na czyjąkolwiek dominacje i monopol, w jakiejkolwiek dziedzinie życia.

Władimir Putin podkreślił, że jest zainteresowany odbudową kontaktów ze Stanami Zjednoczonymi dodając, iż oba kraje powinny podjąć wspólne wysiłki na rzecz zwalczania terroryzmu.

Tagi: putin, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-12-2016

saRosja nigdy nie szukała wrogów. Ukrainę też potraktowała po przyjacielsku, BUKami i czołgami, a przecież mogła zrzucić bombę A. Ach jaka kochana ta … Czytaj całość

01-12-2016

hmmmWierzyć Rosji i Putinowi??? Prawdziwa rosyjska ruletka.

01-12-2016

bekonMyślę że Rosja gospodarczo do USA to jak Monako do Polski ? Ciekawe jak się skończy ropa,gaz,złoto,diamenty to co będzie ? chyba nic bo nigdy nic nie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (6)