Notowania

07-08-2016 (16:34)

Putin zawrze historyczne porozumienie? Chodzi o korytarz transportowy

Prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew powiedział, że w poniedziałek zostaną podjęte historyczne decyzje odnośnie realizacji korytarza transportowego Północ-Południe. Ma on służyć do przewozu towarów z północy kontynentu europejskiego do południowo-wschodniej Azji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/EAST NEWS)

Iran z Azerbejdżanem i Rosją - w niedzielę w Baku odbyło się spotkanie prezydentów Azerbejdżanu i Iranu - Ilhama Alijewa i Hasana Rouhaniego. Poprzedza ono poniedziałkowe trójstronne spotkanie przywódców tych państw i prezydenta Rosji Władimira Putina.

Prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew powiedział, że w poniedziałek zostaną podjęte historyczne decyzje odnośnie realizacji korytarza transportowego Północ-Południe. Ma on służyć do przewozu towarów z północy kontynentu europejskiego do południowo-wschodniej Azji. Rocznie ma być nim transportowanych od 5 do 10 milionów ton towarów.

Moskiewskie media poinformowały, że w trakcie spotkania przywódców Azerbejdżanu, Iranu i Rosji zostaną omówione kwestie bezpieczeństwa regionalnego i międzynarodowego oraz współpracy w dziedzinie energetycznej i transportowej. Prezydent Iranu Hasan Rouhani przed wylotem do Baku powiedział, że relacje między jego krajem i Rosją stają się coraz bardziej strategiczne.

Tagi: hasan rouhani, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
12
komentarze
0
+1
0
+1
0
ważne
0
smutne
0
ciekawe
0
irytujące
Napisz komentarz
07-08-2016

JanuszBo każdy normalny kraj chce mieć Amerykańska bazę, ruska baza oznacza okupacje, chcesz żyć w NRD czy RFN ty ruski trolu za 5 euro od posta. . . .

07-08-2016

zorryndNie ma dnia,żeby WP nie wypisywała bredni na tematy Rosji i Putina. Skoro USA mają swoje wojska na wszystkich kontynentach i morzach świata swoje bazy … Czytaj całość

07-08-2016

PISIORbrawo Putin !

Rozwiń komentarze (12)

Wybrane dla Ciebie