Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Putin zawrze historyczne porozumienie? Chodzi o korytarz transportowy

12
Podziel się:

Prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew powiedział, że w poniedziałek zostaną podjęte historyczne decyzje odnośnie realizacji korytarza transportowego Północ-Południe. Ma on służyć do przewozu towarów z północy kontynentu europejskiego do południowo-wschodniej Azji.

Putin zawrze historyczne porozumienie? Chodzi o korytarz transportowy
(AP/FOTOLINK/EAST NEWS)

Iran z Azerbejdżanem i Rosją - w niedzielę w Baku odbyło się spotkanie prezydentów Azerbejdżanu i Iranu - Ilhama Alijewa i Hasana Rouhaniego. Poprzedza ono poniedziałkowe trójstronne spotkanie przywódców tych państw i prezydenta Rosji Władimira Putina.

Prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew powiedział, że w poniedziałek zostaną podjęte historyczne decyzje odnośnie realizacji korytarza transportowego Północ-Południe. Ma on służyć do przewozu towarów z północy kontynentu europejskiego do południowo-wschodniej Azji. Rocznie ma być nim transportowanych od 5 do 10 milionów ton towarów.

Moskiewskie media poinformowały, że w trakcie spotkania przywódców Azerbejdżanu, Iranu i Rosji zostaną omówione kwestie bezpieczeństwa regionalnego i międzynarodowego oraz współpracy w dziedzinie energetycznej i transportowej. Prezydent Iranu Hasan Rouhani przed wylotem do Baku powiedział, że relacje między jego krajem i Rosją stają się coraz bardziej strategiczne.

wiadomości
gospodarka
najważniejsze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(12)
kolos758
7 lat temu
Na sojuszu Chin,Rosji,Iranu Polska zyska !
Juro
7 lat temu
Niech ktos mi poda jeden przyklad kraju który wyszedl dobrze na interrsach z ruskimi?
jerzy541
7 lat temu
Rosjan można nie lubić to teraz modne ale doceniać trzeba
NORMALNY
7 lat temu
wierzą w jankesów a nie w mocarstwo jakim jest Rosja i jej Wielki Wódz Putin ale nie tak długo to się przekonają mróweczki
Janusz
7 lat temu
Bo każdy normalny kraj chce mieć Amerykańska bazę, ruska baza oznacza okupacje, chcesz żyć w NRD czy RFN ty ruski trolu za 5 euro od posta. . . .