Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
szczyt g20
15.02.2013 18:33

Putin poucza bankierów. Mówi, co mają robić

Prezydent Rosji oświadczył, że instytucje finansowe podejmując swe decyzje powinny pamiętać o ich konsekwencjach politycznych i społecznych oraz ich wpływie na różne grupy społeczne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/East News)

Prezydent Rosji oświadczył, przyjmując w Moskwie przedstawicieli G20, że instytucje finansowe podejmując swe decyzje powinny pamiętać o ich konsekwencjach politycznych i społecznych oraz ich wpływie na różne grupy społeczne.

Putin mówił o tym, przyjmując ministrów finansów i szefów banków centralnych G20, którzy przyjechali do rosyjskiej stolicy na dwudniowe spotkanie; Rosja przewodniczy obecnie G20.

_ - Nalegam, byście brali pod uwagę nie tylko to, co jest konieczne w kategoriach finansowych, ale byście myśleli też o tym, co faktycznie jest wykonalne w warunkach naszego życia, w każdym z naszych krajów, jak i w gospodarce ogółem _ - powiedział Putin.

W Europie wiele państw wprowadziło drastyczne oszczędności, by zmniejszyć swój dług; działania te dławią wzrost gospodarczy, zwiększają bezrobocie i wywołują opór społeczny - przypomina agencja Associated Press.

Głównym tematem spotkania G20 w Moskwie ma być ryzyko wojny walutowej między największymi potęgami gospodarczymi świata. Rzecznik MFW oświadczył w czwartek, że uważa takie obawy za przesadzone, choć problem powinien pozostawać w centrum uwagi.

Do G20 należy Unia Europejska i dziewiętnaście państw z największymi gospodarkami na świecie.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin poprowadzi G20 do walki z kryzysem Moskwa poprowadzi najbogatszych do walki z kryzysem. Przez najbliższe 12 miesięcy Rosja będzie przewodniczyć grupie 20 najbogatszych gospodarek świata.
Rosja objęła przewodnictwo w G20 Moskwa przejęła szefostwo od Meksyku, a 1 grudnia 2013 roku przekaże je Australii.
Banki centralne są niezastąpione _ Po wybuchu kryzysu finansowego G20 pozostaje forum dyskusyjnym, które nawet nie ma stałego sekretariatu. _
Tagi: szczyt g20, g20, putin, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz