Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Putin przywrócił nagrodę z epoki ZSRR

0
Podziel się:

Prezydent Rosji podpisał dekret ustanawiający tytuł Bohatera Pracy Federacji Rosyjskiej.

Putin przywrócił nagrodę z epoki ZSRR
(ec.europa.eu)

Prezydent Rosji podpisał dekret ustanawiający tytuł Bohatera Pracy Federacji Rosyjskiej - poinformowała służba prasowa Kremla. W ZSRR istniał tytuł Bohatera Pracy Socjalistycznej.

Putin zapowiedział wcześniej tego dnia przywrócenie tytułu Bohatera Pracy, który - według prezydenta - _ sprawdzał się _.

Jak poinformowano nowy tytuł ma na celu podniesienie społecznego znaczenia i prestiżu pełnej poświęcenia uczciwej pracy. Ma być nadawany obywatelom FR za _ szczególne zasługi w pracy na rzecz państwa i narodu (..) pomyślności i rozkwitu Rosji _.

Propozycję w sprawie odrodzenia tytułu Bohatera Pracy zgłosił prezydentowi jeden z uczestników konferencji Ogólnorosyjskiego Frontu Narodowego (OFN), która z udziałem Putina odbyła się w Rostowie nad Donem. Putin przychylił się do propozycji.

OFN skupia sterowane z Kremla organizacje kombatanckie, młodzieżowe, kobiece, związkowe i biznesowe. Koalicji tej przypadła 1/3 miejsc na listach Jednej Rosji podczas wyborów do Dumy Państwowej w grudniu 2011 roku.

Bohater Pracy Socjalistycznej był tytułem przyznawanym w ZSRR w latach 1938-1991. Wśród ponad 20 tys. osób, którym przyznano ten tytuł, byli sowieccy przywódcy: Józef Stalin, Nikita Chruszczow i Leonid Breżniew, fizycy, twórcy sowieckiej bomby atomowej i termojądrowej: Igor Kurczatow i Andriej Sacharow, konstruktorzy samolotów: Siergiej Iljuszyn i Andriej Tupolew oraz twórca popularnego karabinka automatycznego Michaił Kałasznikow.

AFP przypomina, że Sacharowa, który trzykrotnie był nagradzany tytułem Bohatera Pracy Socjalistycznej, pozbawiono w roku 1980 wszelkich honorów za _ działalność antysowiecką _.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent Cypru dzwonił do Putina. Po co? rozmowa trwała około pół godziny i dotyczyła stosunków finansowych między obu krajami.
Wezmą ich głodem? Tak walczy się z... Czternastu rosyjskich opozycjonistów rozpoczęło w Petersburgu kilkudniowy strajk głodowy.
Tak Putin widzi teraz współpracę z Watykanem Wybór argentyńskiego kardynała na przywódcę kościoła katolickiego, przyjmowany jest w Rosji niezwykle ciepło.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)