Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Putin zadowolony z Rosyjskiej gospodarki po kryzysie

0
Podziel się:

Premier Rosji uważa, że jego kraj już przeszedł tę ciężką próbę.

Putin zadowolony z Rosyjskiej gospodarki po kryzysie
(kmu.gov.ua)
bELejfcl

Premier Władimir Putin jest przekonany, że Rosja bardzo dobrze poradziła sobie ze światowym kryzysem gospodarczym. Opinię tę wygłosił podczas rozpoczętego dziś forum inwestycyjnego _ Rosja wzywa! _.

Władimir Putin przyznał, że światowy kryzys finansowy był dla Rosji najpoważniejszą próbą. Jednakże czas pokazał, że działania podjęte przez władze kraju były właściwe.

Zalicza do nich odpowiednio wczesne uruchomienie rezerw, odpowiedzialną politykę makroekonomiczną oraz skuteczne realizowany program antykryzysowy. W jego ocenie to wszystko pozwoliło złagodzić skutki spowolnienia ekonomiki zarówno dla obywateli jak i dla biznesu, a także równie szybko przywrócić tendencję wzrostową.

bELejfcn

Premier ma świadomość, że gospodarka nie wróciła jeszcze do kondycji sprzed kryzysu, bo na to potrzeba jeszcze trochę czasu. Zauważył jednak, że już dziś przed Rosją swoją nowe wyzwania. To przede wszystkim utrzymanie rozwoju i modernizacja kluczowych gałęzi gospodarki. W ocenie Putina jego kraj ma wielkie szanse w pełni zrealizować ten plan.

bELejfcO
KOMENTARZE
(0)