Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Beata Szydło chce zmian w radzie nadzorczej PZU

Beata Szydło chce zmian w radzie nadzorczej PZU

Pełnię w tej chwili nadzór nad spółką Powszechny Zakład Ubezpieczeń - poinformowała półtora miesiąca temu premier Beata Szydło. Te słowa krok po kroku wprowadzane są w życie. Skarb Państwa zażądał, by w programie walnego zgromadzenia ubezpieczyciela znalazły się punkty o zmianie w składzie rady nadzorczej.

Od deklaracji premier Szydło o przejęciu kontroli nad PZU z rąk wicepremiera Morawieckiego minęło niedużo czasu, a już pod koniec maja z posady wiceprezesa zrezygnował Andrzej Jaworski, który w spółce przepracował rok. Do przejęcia jego fotela przygotowuje się Małgorzata Sadurska, niedawno szefowa Kancelarii Prezydenta.

Wcześniej w kwietniu z fotelem prezesa pożegnał się Michał Krupiński. Zastąpił go Paweł Surówka, kojarzony z Mateuszem Morawieckim. Ten transfer został poprzedzony sporymi zmianami w radzie nadzorczej PZU.

Teraz może dojść ponownie do rotacji w nadzorze spółki a później prawdopodobnie w zarządzie. Skarb Państwa - główny akcjonariusz PZU zażądał w piątek umieszczenia w porządku obrad zwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy, zaplanowanego na 29 czerwca dodatkowych punktów. Obejmują one wynagrodzenia zarządu, zmiany w statucie oraz zmianę składu rady nadzorczej.

Sadurska wiceszefową PZU? Czarnecki wolał się napić

 

 

Zgodnie z wcześniejszym ogłoszeniem, Zgromadzenie ma zdecydować także m.in. o zatwierdzeniu sprawozdania finansowego za 2016 rok oraz o podziale zysku za 2016 rok i wypłacie dywidendy.

Skarb Państwa w uzasadnieniu podał, że wniosek o zmianach w radzie nadzorczej spółki wynika z "kompetencji walnego zgromadzenia do odwoływania i powoływania członków rady nadzorczej i ma na celu wzmocnienie nadzoru nad działalnością spółki".

Akcje spółki już dwie godziny przed ukazaniem się tych informacji zaczęły tracić na giełdzie. Przed godz. 16:00 spadają o 0,9 proc.

Notowania akcji PZU w piątek

 

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.

pzu, rada nadzorcza, ubezpieczenia, beata szydło
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Antypis
2017-07-11 21:37
Zlodzieje dobrali sie do kasy jak hieny cmentarne!!!
jozekzpgr
2017-06-14 14:24
mafia rzadowa obejmnie kontrole ,stad Sadurska zostala tam wepchana by miec totalna kontrole nad nami!!!!
seia
2017-06-14 12:17
Jeżeli na 2 godziny przed oficjalnym komunikatem wyciekają informacje , to to jest sprawa do Prokuratury Rzeczpospolitej Polskiej , dziennikarz doszedł do tego wniosku , powinien w/w zawiadomić . W innym wypadku SAM bierze udział w tym przekęcie i ZOBACZYMY!!!!!
Pokaż wszystkie komentarze (115)