Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
KNF wlepia kary. Dostało się między innymi PZU za błędy sprzed lat

KNF wlepia kary. Dostało się między innymi PZU za błędy sprzed lat

Oprócz PZU, KNF ukarała też kilka innych spółek Fot. Wlodzimierz Wasyluk/East News
Oprócz PZU, KNF ukarała też kilka innych spółek

Komisja Nadzoru Finansowego dopatrzyła się naruszeń dotyczących likwidowaniu szkód, którymi zajmował się PZU w latach 2013-2014. Podczas piątkowego posiedzenia KNF zadecydowała o nałożeniu na ubezpieczyciela 800 tys. zł kary. Dostało się też kilku innym spółkom.

Komisja nałożyła karę na PZU "w związku ze stwierdzeniem przypadków opóźnień w przyznaniu i wypłacie odszkodowania lub niedopełnieniu obowiązków informacyjnych. Naruszenia stwierdzone w toku prowadzonego postępowania dotyczyły szkód likwidowanych w latach 2013-2014 r.". KNF zaznaczyła też, że PZU wdrożył środki zaradcze i usprawnił procedury likwidacji szkód, co zostało uwzględnione przy wymiarze kary.

Kara dla PZU jest najwyższa, jaką nałożyła w piątek KNF. Oprócz ubezpieczeniowego giganta, kary dostały też: Eques Investment (300 tys. zł), Provide Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (30 tys. zł), InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń SA Vienna Insurance Group (50 tys. zł) i Time Asset Management (100 tys. zł).

Zobacz też: Komisja Nadzoru Finansowego myśli o "piaskownicy" dla spółek technologicznych

 


KNF zmieniła też w piątek wysokość kary dla wrocławskiego dewelopera, spółki Gant - z 300 na 290 tys. zł.

Jak już pisaliśmy, w piątek KNF zadecydowała też o przejęciu SKOK Rafineria przez Bank BGŻ BNP Paribas. Oceniła, że zapewni to "pełne bezpieczeństwo" środków zgromadzonych w tej kasie. Wcześniej pomocy SKOK-owi Rafineria z funduszu stabilizacyjnego odmówiła Kasa Krajowa.

pzu, kara, KNF
Czytaj także
Polecane galerie
ja
2018-05-19 17:18
państwowe instytucje i spółki dają możliwości wypływu kasy - ciepłe posadki i wysokie zarobki dla kolesi, odprawy, nagrody, ustawiane przetargi, sponsorowanie, fundacje, dotacje itp. Dla ratowania miejsc pracy marnuje się publiczne pieniądze i ciągle dokłada do przynoszących straty firm. Tak m.in. robi się z kopalniami kosztem spółek energetycznych, w których mamy udziały przez OFE. Dlatego takie spółki są wysoce ryzykowne i mało dochodowe. Słyszeliście o ksi ążce ,,Jak stwozryć system transakcyjny do inwestowania na giełdize". Niedawno opisany w niej system pozwolił zarobić ponad 20 procent i uchronił przed ostatnimi spadkami.
niedługo
2018-05-19 17:10
KNF ostatnio aktywna przed kolejnym skandalem
będzie się działo
2018-05-19 17:08
kiedy NIK zrobi w końcu audyt w MON ?????
Pokaż wszystkie komentarze (11)