Notowania

knf
18-05-2018 (21:10)

KNF wlepia kary. Dostało się między innymi PZU za błędy sprzed lat

Komisja Nadzoru Finansowego dopatrzyła się naruszeń dotyczących likwidowaniu szkód, którymi zajmował się PZU w latach 2013-2014. Podczas piątkowego posiedzenia KNF zadecydowała o nałożeniu na ubezpieczyciela 800 tys. zł kary. Dostało się też kilku innym spółkom.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wlodzimierz Wasyluk/East News)
Oprócz PZU, KNF ukarała też kilka innych spółek

Komisja nałożyła karę na PZU "w związku ze stwierdzeniem przypadków opóźnień w przyznaniu i wypłacie odszkodowania lub niedopełnieniu obowiązków informacyjnych. Naruszenia stwierdzone w toku prowadzonego postępowania dotyczyły szkód likwidowanych w latach 2013-2014 r.". KNF zaznaczyła też, że PZU wdrożył środki zaradcze i usprawnił procedury likwidacji szkód, co zostało uwzględnione przy wymiarze kary.

Kara dla PZU jest najwyższa, jaką nałożyła w piątek KNF. Oprócz ubezpieczeniowego giganta, kary dostały też: Eques Investment (300 tys. zł), Provide Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (30 tys. zł), InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń SA Vienna Insurance Group (50 tys. zł) i Time Asset Management (100 tys. zł).

Zobacz też: Komisja Nadzoru Finansowego myśli o "piaskownicy" dla spółek technologicznych

KNF zmieniła też w piątek wysokość kary dla wrocławskiego dewelopera, spółki Gant - z 300 na 290 tys. zł.

Jak już pisaliśmy, w piątek KNF zadecydowała też o przejęciu SKOK Rafineria przez Bank BGŻ BNP Paribas. Oceniła, że zapewni to "pełne bezpieczeństwo" środków zgromadzonych w tej kasie. Wcześniej pomocy SKOK-owi Rafineria z funduszu stabilizacyjnego odmówiła Kasa Krajowa.

Tagi: knf, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-05-2018

attylaCzy te nedzne 800 tys to nie jest czasami polowa rocznych zarobków jej prezesa?

18-05-2018

motorPZU to jakaś żenada . Oszuści do potęgi . Musieliśmy wziąć firmę prawniczą i od nich wyegzekwować to co się należy . Wszystko zaniżali.

18-05-2018

Antonia w przyszlosci i tak za wszystko zaplaci potencjalny klient PZU

Rozwiń komentarze (11)

Wybrane dla Ciebie