Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
PZU z nagrodą za innowacyjną obsługę klientów. Głusi wszystko załatwią przez internet

PZU z nagrodą za innowacyjną obsługę klientów. Głusi wszystko załatwią przez internet

Fot. REPORTER

PZU uhonorowane nagrodą Insurance Innovation of the month europejskiej organizacji EFMA. Największy polski ubezpieczyciel został wyróżniony za innowacyjny sposób obsługi klientów Głuchych i Niedosłyszących. PZU, jako pierwsza firma w Europie, uruchomiła w 2017 roku trójstronne połączenia wideo przez Internet z konsultantem w języku migowym.

W Polsce mieszka ok. 50 tysięcy ludzi posługujących się Polskim Językiem Migowym. W trosce o ich komfort PZU wprowadziło obsługę w Polskim Języku Migowym już w listopadzie 2015 r. Początkowo była dostępna w wybranych oddziałach firmy.

- Osoby Niesłyszące często przychodziły do oddziałów PZU z członkami rodziny, którzy występowali w roli tłumacza. Z tego powodu osoby Głuche i Niedosłyszące nie czuły się w pełni samodzielne i nie mogły załatwić swoich spraw bez konieczności dzielenia się informacjami, często wrażliwymi, z członkami rodziny - powiedział Krzysztof Bachta, dyrektor zarządzający ds. Strategii i Rozwoju PZU.

Właśnie dlatego, od grudnia tego roku, największy polski ubezpieczyciel we współpracy z firmą Migam wprowadził usługę umożliwiającą klientom Głuchym i Niedosłyszącym jednoczesne połączenie wideo z tłumaczem języka migowego oraz konsultantem PZU przez Internet. Dzięki połączeniu online, klient może załatwić swoje sprawy lub uzyskać niezbędną pomoc i informacje nie wychodząc nawet z domu. Połączenie można uzyskać poprzez stronę pzu.pl. Wystarczy, żeby klient miał komputer lub urządzenie mobilne z kamerką internetową oraz dostęp do Internetu.

Korzystając z usług tłumaczy języka migowego PZU zapewnia profesjonalną jakość tłumaczenia i redukuje ryzyko nieporozumień. Usługa ogranicza również wysokie koszty związane z przyprowadzaniem tłumaczy do oddziałów PZU.

- Klienci mogą załatwić niemal każdą swoją sprawę i uzyskać informacje w sposób dyskretny, bez wychodzenia z domu i angażowania innych osób - powiedział Grzegorz Goluch, dyrektor zarządzający ds. Obsługi Szkód i Świadczeń.

Czytaj także
Polecane galerie
Mario
2017-12-16 17:27
Drogo co to znaczy drogo 465,570, 600 zł. Śmiechu warte, zabawne komentarze Pzu Hestia warta Allianz super firmy zawsze byłem zadowolony, pozdrawiam wszystkich centusiów
gfvf
2017-12-15 22:57
PZU= Państwowy Zakład Utylizacji społecznej
ups
2017-12-15 17:24
Powinni jeszcze dostać duuuużą nagrodę za robienie ludzi w balona. Mąż dostał zaproszenie do PZU do kontynuacji ubezpieczenia po przejściu na emeryturę. W cenie składki 71 zł płaci za urodzenie dziecka, śmierć dziecka do 18 rż, śmierć rodziców i teściów, leczenie szpitalne (po 65 rż płaci się, ale nie ma prawa do świadczenia). Jedyne, do czego ma prawo, to 8000 ł po śmierci i 2% uszczerbku np przy złamaniu. Najlepszym rozwiązaniem jest koperta z odłożoną kwotą i z napisem "Prywatne Zabezpieczenie Umarlaka". Ubezpieczyciele ubezpieczają głównie swoje stołki.
Pokaż wszystkie komentarze (5)