Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PZU będzie zwalniać pracowników. Pierwsze wypowiedzenia już w marcu

11
Podziel się:

Największy polski ubezpieczyciel będzie zwalniać pracowników. PZU SA i PZU Życie SA zdecydowały o restrukturyzacji zatrudnienia, która może objąć nie więcej niż 956 osób - podał w komunikacie. Restrukturyzacja ma się rozpocząć 24 marca i zakończyć 17 grudnia 2017 r.

PZU będzie zwalniać pracowników. Pierwsze wypowiedzenia już w marcu
(REPORTER)
bESDeJed

"Zarządy PZU SA i PZU Życie SA podjęły decyzję o rozpoczęciu procesu restrukturyzacji zatrudnienia. Dotyczyć będzie on wszystkich obszarów funkcjonalnych firmy. Proces ma się rozpocząć 24 marca i zakończyć 17 grudnia 2017 roku. Redukcja zatrudnienia może objąć nie więcej niż 956 pracowników PZU SA i PZU Życie SA" - napisano w komunikacie prasowym PZU.

Jak powiedział Bartłomiej Litwińczuk, członek zarządu PZU, "proces zmiany (...) związany jest z przyjętą i realizowaną Strategią Grupy PZU na lata 2016-2020". - Liczę, że wypracowane porozumienie ze związkami zawodowymi działającymi w PZU uwzględni oczekiwania każdej ze stron - dodał.

- Oprócz odpraw gwarantowanych, wynikających z ustawy o zwolnieniach grupowych, chcemy także wypłacić dodatkową odprawę. Otrzymają ją Ci pracownicy, którzy zawrą porozumienie o rozwiązaniu umowy o pracę. To jednak nie wszystko. Każda osoba objęta procesem zwolnień grupowych będzie miała możliwość skorzystania ze specjalnie przygotowanego programu outplacmentowego. Wszystko to po to, aby oprócz wsparcia finansowego zapewnić naszym pracownikom jak najszybszy powrót na rynek pracy - powiedziała Magdalena Kurpiewska, dyrektor biura zarządzania kadrami.

bESDeJeG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(11)
yulo
5 lata temu
poprzedni prezes klesyk zwolnił ponad 5 000 zł ludzi i dzięki temu zyski pzu wzrosły i jego pensja z 600 000 zł wzrosła do 2 700 000 zł rocznie.ciekaw ile nowy pan przydzieli sobie pensji.dobrze ,że to pzu to tylko w 30 % należy do polski
adams
5 lata temu
WIĘCEJ DOTACJI DLA KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO, WIĘCEJ WYSOKOPŁATNYCH REKLAM W TVP O NISKIEJ OGLĄDALNOŚCI ORAZ NISKONAKŁADOWYCH GAZETACH
adams
5 lata temu
WIECEJ DOTACJI DLA KOŚCIOŁĄ KATOLICKIEGO, WIĘCEJ WYSOKOPŁATNYCH REKLAM W NIEOGLĄDANEJ TVP I DEFICYTOWYCH PISMACH
bESDeJeH
BOŻENA
5 lata temu
Zapraszam do konkurencji :-)
olo główny
5 lata temu
Zaczną od prezesów, dyrektorów, kierowników itd?