Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Gazeta Wyborcza" 2: bezrobotni i spis powszechny

0
Podziel się:

Czym jest spis powszechny dla bezrobotnych i jak wyglądają etapy rekrutacji na rachmistrza spisowego przypomina "Gazeta wyborcza" w atykule "Trzeba się spisać".
Spis powszechny zostanie przeprowadzony od 21 maja do 8 czerwca.

bFfxpQmZ

Czym jest spis powszechny dla bezrobotnych i jak wyglądają etapy rekrutacji na rachmistrza spisowego przypomina "Gazeta wyborcza" w atykule "Trzeba się spisać".
Spis powszechny zostanie przeprowadzony od 21 maja do 8 czerwca. GUS planuje zatrudnić 180 tysięcy rachmistrzów. Gazeta podkreśla, że znalezienie nawet tymczasowego zatrudnienia przy spisie stanowi szansę dla bezrobotnych. Do bydgoskiego gminnego biura spisowego przychodzi ponad tysiąc osób dziennie. Pozbawieni pracy mają nadzieję, że spis pozwoli im nie tylko na zarobienie pieniędzy. Niektórzy marzą, że spotkają swojego przyszłego pracodawcę. Ich zdaniem, w przyszłości przydać się może także zaświadczenie o zdanym egzaminie na rachmistrza spisowego.
Jednak przed podejściem do egzaminu trzeba przejść wcześniejsze etapy rekrutacji. Należy spełnić dwa warunki - mieć wykształcenie średnie i wzbudzać zaufanie. Przyjść do gminnego biura spisowego i zapisać się, a następnie czekać na telefon z wiadomością o wynikach rekrutacji. Ci, którzy przejdą pozytywnie pierwszy etap, zostaną zaproszeni na szkolenie o spisie. Potrwa ono kilka dni i odbędzie się między 2 a 30 kwietnia. Kurs zostanie zakończony egzaminem.
"Gazeta wyborcza" zauważa, że nie wszyscy, którzy zdadzą egzamin załapią się na spis. Ci, którym się to uda 7 i 8 maja spotkają się na kolejnym szkoleniu, gdzie poznają zasady przeprowadzenia obchodu spisowego. A 21 maja rozpoczną spis.
Rachmistrz, który będzie spisywał mieszkańców miasta, zarobi za całą akcję tysiąc złotych brutto. 500 zł więcej dostaną ci, którzy będą wypełniali ankiety na wsi.

IAR/gw/pp/dj

bFfxpQnC
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)